mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda rezygnuje z targów IAA

Honda rezygnuje z targów IAA

Coraz bardziej czarne chmury zbierają się nad wystawą samochodową we Frankfurcie, w końcu jedną z największych tego typu imprez na naszym globie. Decyzję o rezygnacji z udziału w tegorocznej edycji podjęła właśnie Honda.

Honda rezygnuje z targów IAA
Jak możemy przeczytać w komunikacie japońskiej firmy decyzja ta jest następstwem pogłębiającego się kryzysu gospodarczego, który szczególnie silnie atakuje branżę motoryzacyjną. Honda, jak i większość innych koncernów, oszczędza na czym się da - na produkcji, sprzedaży oraz działaniach marketingowych. Pierwszym ważnym i dużym krokiem w potwierdzającym politykę oszczędności była rezygnacja z udziału w tegorocznym cyklu Formuły 1. Teraz przyszedł czas na targi motoryzacyjne we Frankfurcie, w których udział to koszt rzędu 1 mln euro.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze Honda będzie chciała przeznaczyć w pierwszej kolejności na rozwój oszczędnych i ekologicznych technologii. Po wprowadzeniu w tym roku do sprzedaży na europejskim rynku hybrydowego modelu Insight, w kolejnych mają zadebiutować również napędzane tą technologią sportowe auto bazujące na koncepcyjnym modelu CR-Z oraz Jazz.

Jednocześnie japoński koncern zapowiedział kontynuację prac nad technologią ogniw paliwowych. Jesienią 2009 roku mają się rozpocząć testy drogowe wodorowego FCX Clarity na drogach Europy. Obecnie auta te poddawane są próbom drogowym w USA i Japonii.

Japończycy podzieleni
Tym samym na wystawie we Frankfurcie, która przecież aspiruje do miana największej i najważniejszej imprezy samochodowej na całym świecie, zabraknie już co najmniej czterech firm z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wcześniej swoją rezygnację zapowiedziały już Mitsubishi, Daihatsu, Nissan wraz ze swoją luksusową marką Infiniti. Z kolei udział potwierdziły jak dotąd Suzuki, Mazda i ostatnio, tuż po dezycji Hondy, Toyota.

Podobne wiadomości:

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport