mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda rezygnuje z targów IAA

Honda rezygnuje z targów IAA

Coraz bardziej czarne chmury zbierają się nad wystawą samochodową we Frankfurcie, w końcu jedną z największych tego typu imprez na naszym globie. Decyzję o rezygnacji z udziału w tegorocznej edycji podjęła właśnie Honda.

Honda rezygnuje z targów IAA
Jak możemy przeczytać w komunikacie japońskiej firmy decyzja ta jest następstwem pogłębiającego się kryzysu gospodarczego, który szczególnie silnie atakuje branżę motoryzacyjną. Honda, jak i większość innych koncernów, oszczędza na czym się da - na produkcji, sprzedaży oraz działaniach marketingowych. Pierwszym ważnym i dużym krokiem w potwierdzającym politykę oszczędności była rezygnacja z udziału w tegorocznym cyklu Formuły 1. Teraz przyszedł czas na targi motoryzacyjne we Frankfurcie, w których udział to koszt rzędu 1 mln euro.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze Honda będzie chciała przeznaczyć w pierwszej kolejności na rozwój oszczędnych i ekologicznych technologii. Po wprowadzeniu w tym roku do sprzedaży na europejskim rynku hybrydowego modelu Insight, w kolejnych mają zadebiutować również napędzane tą technologią sportowe auto bazujące na koncepcyjnym modelu CR-Z oraz Jazz.

Jednocześnie japoński koncern zapowiedział kontynuację prac nad technologią ogniw paliwowych. Jesienią 2009 roku mają się rozpocząć testy drogowe wodorowego FCX Clarity na drogach Europy. Obecnie auta te poddawane są próbom drogowym w USA i Japonii.

Japończycy podzieleni
Tym samym na wystawie we Frankfurcie, która przecież aspiruje do miana największej i najważniejszej imprezy samochodowej na całym świecie, zabraknie już co najmniej czterech firm z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wcześniej swoją rezygnację zapowiedziały już Mitsubishi, Daihatsu, Nissan wraz ze swoją luksusową marką Infiniti. Z kolei udział potwierdziły jak dotąd Suzuki, Mazda i ostatnio, tuż po dezycji Hondy, Toyota.

Podobne wiadomości:

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando