mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda rozpoczęła testy Civica WTCC

Honda rozpoczęła testy Civica WTCC

Honda przeprowadziła już pierwsze testy swojego samochodu, którym zamierza rywalizować w serii WTCC. Shakedown odbył się 27 lipca na torze Vairano.

Honda rozpoczęła testy Civica WTCC
Zespół JAS Motorsport, który będzie reprezentował Hondę w serii FIA WTCC w dniach 31 lipca 1 sierpnia testował na torze Vallelunga, niedaleko Rzymu. Na torze nad ustawieniami samochodu pracował Mistrz WTCC z sezonu 2009, Gabriele Tarquini.

Fabryczny zespół Hondy rozpocznie zmagania w ramach FIA WTCC od październikowej eliminacji na torze Suzuka w Japonii. W tym sezonie zespół Hondy weźmie udział w trzech eliminacjach, wystawiając jeden samochód, który poprowadzi były kierowca F1, Tiago Monteiro.

Na torze Vallelunga zespół zaprezentował finalną wersję auta, które będzie walczyć o zwycięstwa w WTCC. Auto jest napędzane nowym silnikiem, opracowanym specjalnie na potrzeby programu WTCC. Jednostka HR-412E o pojemności 1.6 jest wspomagana turbosprężarką i spełnia wszystkie normy regulaminowe FIA obowiązujące w serii WTCC.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Civic Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Civic WTCC

Podobne wiadomości:

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.