mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda w przestworzach

Honda w przestworzach

Japoński producent samochodów Honda, zamierza wejść ze swoim innowacyjnym modelem HondaJet na rynek lekkich samolotów pasażerskich. Proces zamawiania tych 'pojazdów' zacznie się w USA już pod koniec tego roku.

Honda w przestworzach

Podczas konferencji poświęconej temu wydarzeniu Honda ogłosiła, że wejdzie w alians biznesowy z firmą Piper Aircraft, aby działać razem w sprzedaży oraz serwisie, a także odkrywać nowe doświadczenia oraz wydarzenia związanie z biznesem awiacyjnym. Obie firmy zamierzają dostarczyć nowego poziomu jakości klientom, którzy zdecydują się na zakup ich wspólnego produktu.

Satoshi Toshida, starszy dyrektor zarządzający Honda Motor Co. poinformował, że awiacja już od ponad czterech dekad była bardzo ważnym celem marki Honda. Następnie dodał, że firma wchodzi w nowy wymiar mobilności przenosząc na nowy rynek jakość i solidność, którą dotrzymywała do tej pory.

Powietrzny model Hondy będzie posiadał kilka ważnych innowacji pozwalających na oszczędzanie energii, zwiększenia miejsca dla pasażerów, a także przestrzeni bagażowej oraz podróżowania z dużo większą prędkością niż dotychczasowe samoloty tej klasy. Specjalna konstrukcja kadłuba, a w szczególności jego nos redukujący siłę ciągu pozwolą na znaczną redukcję spalania. Silniki zostaną umieszczone w górnej części kadłuba, dzięki czemu zostanie zaoszczędzone miejsce wewnątrz niego, a z drugiej strony pozwoli to na rozwijanie dużo większych prędkości.

Zanim jednak samolot ten wejdzie do masowej produkcji, musi przejść jeszcze szereg testów, a także otrzymać homologację pozwalającą na jego montaż. Póki co producent nie ujawnił ceny, ani bardziej szczegółowych detali dotyczących samolotu spod znaku Hondy.

Czytaj także:

Nowa, hybrydowa fabryka Hondy (2006-07-25)

Kolejna hybryda Hondy (2006-07-07)
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda samolot Piper

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando