Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda w przestworzach

Honda w przestworzach

28 lipca 2005 r., podczas największej wystawy lotniczej Stowarzyszenia Lotnictwa Eksperymentalnego EAA, będzie miał miejsce światowy debiut eksperymentalnego odrzutowca HondaJet.

Honda w przestworzach

HondaJet to zaawansowany, lekki, kompaktowy odrzutowiec korporacyjny, który charakteryzuje się niższym zużyciem paliwa, większą kabiną i wyższą prędkością podróżną w porównaniu do konwencjonalnych samolotów tej klasy.

Odrzutowiec HondaJet jest napędzany przez dwa silniki Honda HF-118 i posiada zaawansowany, lekki kadłub, całkowicie wykonany z kompozytów. Silniki są usytuowane w optymalnej pozycji na górnej powierzchni skrzydeł, co zmniejsza opór aerodynamiczny i zużycie paliwa. Ten unikalny układ tworzy dodatkowe miejsce w kadłubie poprzez wyeliminowanie potrzeby stosowania konstrukcji wsporczych dla silników.

Odrzutowiec eksperymentalny HondaJet wykonywał loty próbne z bazy w Piedmont Triad Airport w Greensboro (Karolina Północna, USA) od grudnia 2003r. Podczas wystawy EAA AirVenture, odrzutowiec HondaJet odbędzie pierwszy publiczny lot, będący jednocześnie pierwszym znaczącym występem przed entuzjastami lotnictwa i dziennikarzami lotniczymi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Amerykańska Tesla przedstawia Model S z oznaczeniem P100D to obecnie najszybsze auto produkowane seryjnie, które można kupić. P100D przyspiesza do 100 km/h szybciej niż np. Lamborghini Centenario.