mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda w przestworzach

Honda w przestworzach

28 lipca 2005 r., podczas największej wystawy lotniczej Stowarzyszenia Lotnictwa Eksperymentalnego EAA, będzie miał miejsce światowy debiut eksperymentalnego odrzutowca HondaJet.

Honda w przestworzach

HondaJet to zaawansowany, lekki, kompaktowy odrzutowiec korporacyjny, który charakteryzuje się niższym zużyciem paliwa, większą kabiną i wyższą prędkością podróżną w porównaniu do konwencjonalnych samolotów tej klasy.

Odrzutowiec HondaJet jest napędzany przez dwa silniki Honda HF-118 i posiada zaawansowany, lekki kadłub, całkowicie wykonany z kompozytów. Silniki są usytuowane w optymalnej pozycji na górnej powierzchni skrzydeł, co zmniejsza opór aerodynamiczny i zużycie paliwa. Ten unikalny układ tworzy dodatkowe miejsce w kadłubie poprzez wyeliminowanie potrzeby stosowania konstrukcji wsporczych dla silników.

Odrzutowiec eksperymentalny HondaJet wykonywał loty próbne z bazy w Piedmont Triad Airport w Greensboro (Karolina Północna, USA) od grudnia 2003r. Podczas wystawy EAA AirVenture, odrzutowiec HondaJet odbędzie pierwszy publiczny lot, będący jednocześnie pierwszym znaczącym występem przed entuzjastami lotnictwa i dziennikarzami lotniczymi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.