mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda z Rekordem Guinnessa dla... kosiarki!

Honda z Rekordem Guinnessa dla... kosiarki!

Japoński koncern kilka miesięcy temu pokazał niezwykłą kosiarkę Mean Mower wyposażoną w silnik z motocykla. Pojazd pobił ostatnio Rekord Guinnessa.

Honda z Rekordem Guinnessa dla... kosiarki!
Dokładnie w sobotę 8 marca na terenie ośrodka technicznego IDIADA w Tarragonie w Hiszpanii Honda wraz z kosiarką Mean Mower zaatakowała Rekord Guinnessa. Chodziło o pobicie rekordu prędkości w kategorii kosiarek. Za kierownicą usiadł dziennikarz magazynu Top Gear, Piers Ward. Człowiek ten około godziny 16.20 pobił rekord prędkości, który sam ustanowił w 2010 roku.

Dotychczasowy rekord wynosił 140 km/h. Ward postawił wysoko poprzeczkę, pobijając swój własny rekord o ponad 40 km/h. Obecnie, aby zdobyć tytuł "najszybszej na świecie kosiarki do trawy" trzeba przebić 187.6 km/h. Podczas bicia rekordu na miejscu obecny był sędzia z organizacji Guinnessa. Czuwał on nad tym, by spełnione zostały wszystkie wymagania.

Aby rekord mógł zostać uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa kosiarka tą samą trasę musiała pokonać w dwóch kierunkach w ciągu 1 godziny. Na podstawie dwóch przejazdów wyciągano średnią, która stanowiła rekordowy czas. To jednak nie największa przeszkoda, gdyż Mean Mower musiała wyglądać jak kosiarka i posiadać funkcję strzyżenia trawy!

„Głównym założeniem podczas realizacji projektu Mean Mower było stworzenie najszybszej na świecie kosiarki do trawy - nasz cel został osiągnięty, co zostało oficjalnie potwierdzone! Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia i chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w to trudne, aczkolwiek bardzo emocjonujące przedsięwzięcie”, powiedziała Kate Saxton, PR manager firmy Honda Motor Europe.Mean Mower to pojazd zaprojektowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii przez ludzi z Team Dynamics - partnera Hondy w wyścigach BTCC. Bazą jest standardowa kosiarka Hondy, model HF2620, która została wyposażona w nowe podwozie z niskowęglowego stopu stali, co zapewniło lekką ale i wytrzymałą konstrukcję nośną. Sercem rekordowej kosiarki jest silnik o pojemności 1000 cm3 pochodzący z motocykla VTR Firestorm. Inżynierowie do pojazdu przeszczepili zawieszenie i koła z ATV, a zespół koszący wykonano na zamówienie z włókna szklanego. W worku na trawę zamontowano zbiornik paliwa, chłodnicę oleju i dodatkową chłodnicę do systemu chłodzenia cieczą.Na pokładzie zamontowano skrzynię biegów 6-biegową, automatyczną sterowaną za pomocą łopatek. Tę rozwiązanie zasugerowali kierowcy wyścigowy zespołu Honda Yuasa Racing - Matt Neal oraz Gordon Shedden. Mean Mower waży tylko 140 kg i teoretycznie jest w stanie osiągnąć ponad 209 km/h. Stosunek mocy do masy w tym pojeździe to 532 KM na 1 tonę. Szacunkowy czas sprintu od 0 do 100 km/h to 4 sekundy.

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~ja to nie ja 2014-04-03

chciałbym takom kosiarke

~Filon miły 2014-04-03

Owy pojazd. No, no, to ciekawa nowinka językowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech