mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda z Rekordem Guinnessa dla... kosiarki!

Honda z Rekordem Guinnessa dla... kosiarki!

Japoński koncern kilka miesięcy temu pokazał niezwykłą kosiarkę Mean Mower wyposażoną w silnik z motocykla. Pojazd pobił ostatnio Rekord Guinnessa.

Honda z Rekordem Guinnessa dla... kosiarki!
Dokładnie w sobotę 8 marca na terenie ośrodka technicznego IDIADA w Tarragonie w Hiszpanii Honda wraz z kosiarką Mean Mower zaatakowała Rekord Guinnessa. Chodziło o pobicie rekordu prędkości w kategorii kosiarek. Za kierownicą usiadł dziennikarz magazynu Top Gear, Piers Ward. Człowiek ten około godziny 16.20 pobił rekord prędkości, który sam ustanowił w 2010 roku.

Dotychczasowy rekord wynosił 140 km/h. Ward postawił wysoko poprzeczkę, pobijając swój własny rekord o ponad 40 km/h. Obecnie, aby zdobyć tytuł "najszybszej na świecie kosiarki do trawy" trzeba przebić 187.6 km/h. Podczas bicia rekordu na miejscu obecny był sędzia z organizacji Guinnessa. Czuwał on nad tym, by spełnione zostały wszystkie wymagania.

Aby rekord mógł zostać uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa kosiarka tą samą trasę musiała pokonać w dwóch kierunkach w ciągu 1 godziny. Na podstawie dwóch przejazdów wyciągano średnią, która stanowiła rekordowy czas. To jednak nie największa przeszkoda, gdyż Mean Mower musiała wyglądać jak kosiarka i posiadać funkcję strzyżenia trawy!

„Głównym założeniem podczas realizacji projektu Mean Mower było stworzenie najszybszej na świecie kosiarki do trawy - nasz cel został osiągnięty, co zostało oficjalnie potwierdzone! Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia i chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w to trudne, aczkolwiek bardzo emocjonujące przedsięwzięcie”, powiedziała Kate Saxton, PR manager firmy Honda Motor Europe.Mean Mower to pojazd zaprojektowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii przez ludzi z Team Dynamics - partnera Hondy w wyścigach BTCC. Bazą jest standardowa kosiarka Hondy, model HF2620, która została wyposażona w nowe podwozie z niskowęglowego stopu stali, co zapewniło lekką ale i wytrzymałą konstrukcję nośną. Sercem rekordowej kosiarki jest silnik o pojemności 1000 cm3 pochodzący z motocykla VTR Firestorm. Inżynierowie do pojazdu przeszczepili zawieszenie i koła z ATV, a zespół koszący wykonano na zamówienie z włókna szklanego. W worku na trawę zamontowano zbiornik paliwa, chłodnicę oleju i dodatkową chłodnicę do systemu chłodzenia cieczą.Na pokładzie zamontowano skrzynię biegów 6-biegową, automatyczną sterowaną za pomocą łopatek. Tę rozwiązanie zasugerowali kierowcy wyścigowy zespołu Honda Yuasa Racing - Matt Neal oraz Gordon Shedden. Mean Mower waży tylko 140 kg i teoretycznie jest w stanie osiągnąć ponad 209 km/h. Stosunek mocy do masy w tym pojeździe to 532 KM na 1 tonę. Szacunkowy czas sprintu od 0 do 100 km/h to 4 sekundy.

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Oto Civic Type R

auto motor i sport 0000-00-00

Na zbliżającej się wystawie samochodowej w Genewie zobaczymy Hondę Civic Type R. To dla fanów tego modelu dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że to wciąż wersja koncepcyjna.

Komentuj:

~ja to nie ja 2014-04-03

chciałbym takom kosiarke

~Filon miły 2014-04-03

Owy pojazd. No, no, to ciekawa nowinka językowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.