mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda z nowym silnikiem

Honda z nowym silnikiem

Honda zaprezentowała nowy silnik benzynowy VTEC o pojemności 1,8 litra, który w ofercie pojawi się już na jesieni tego roku, między innymi w nowej generacji modelu Civic.

Honda z nowym silnikiem

Wg twórców tej jednostki ze zmiennymi fazami rozrządu ma ona zapewniać osiągnięcie lepszych wyników przyspieszenia oraz mniejsze zużycie paliwa w porównaniu do obecnie oferowanych silników Hondy. Silnik ten rozwija moc 140 KM, zaś maksymalny moment obrotowy wynosi 174 Nm przy 4.300 obr/min.

Uzyskane podczas testowych jazd wyniki przyspieszenia odpowiadają uzyskiwanym przez jednostki dwulitrowe. Średnie spalanie wyniosło z kolei o 6% mniej niż w obecnej jednostce 1,7 l Hondy, a wg zapowiedzi podczas jazdy poza miastem ma odpowiadać spalaniu uzyskiwanym przez silniki o pojemnościach 1,5 litra.

Nowa jednostka jest również bardziej przyjazna środowisku. Emisja spalin jest poniżej 75% dopuszczalnej w tym roku przez japońskie normy.

Ponadto silnik Hondy jest mniejszy i lżejszy od obecnego 1,7-litrowego silnika. To zasługa m.in. zastosowania aluminiowych elementów oraz innych innowacji pozwalających na uzyskanie bardziej kompaktowych rozmiarów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.