mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda z ogniwami paliwowymi już na ulicach

Honda z ogniwami paliwowymi już na ulicach

Koncern Honda Motor poinformował, że model FCX nowej generacji został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych przez japońskie Ministerstwo Ziemi, Transportu i Infrastruktury.

Honda z ogniwami paliwowymi już na ulicach

Nowa Honda FCX wyposażona w zespół ogniw paliwowych Honda FC Stack leasingowana będzie w różnych krajach, także tych położonych w strefie klimatu polarnego.

Hondy FCX jeżdżą już w Stanach Zjednoczonych i Japonii od grudnia 2002. Nowa Honda FCX testowana jest od zeszłego roku także w trudnych warunkach zimowych. Nowy model doskonale radzi sobie w temperaturze poniżej 0 st.C., co pozwala na rozpowszechnienie tego alternatywnego źródła napędu.

Obok zespołu ogniw paliwowych znanego już z poprzedniego modelu, nowa Honda FCX wyposażona została w zmodyfikowane systemy: napędowy oraz doprowadzający wodór i tlen. Nowy model zapewnia bardziej wydajną zamianę energii na moment obrotowy (wzrost o 55%) – podwojona efektywność w zestawieniu z możliwościami pojazdu hybrydowego oraz trzykrotna w stosunku do pojazdu benzynowego. Na jednym tankowaniu Honda FCX może przejechać 430 km, o 20% więcej niż poprzedni model (355km).

Nowa Honda FCX proponuje także nowy system kontroli trakcji zapewniający idealny rozkład momentu obrotowego również na zaśnieżonych drogach i innych śliskich nawierzchniach. Nadzorując prędkość obrotów kół system dopasowuje do niej transfer momentu obrotowego, gwarantując pełną przyczepność i stabilność jazdy. Samochód oferuje także system nawigacji Honda HDD Navigation System z systemem rozpoznawania mowy i mapą stacji wodorowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross