mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda zbuduje centrum logistyczne

Honda zbuduje centrum logistyczne

Potwierdziła się informacja o tym, że Honda zamierza wybudować w Polsce nowe centrum logistyczne. 12 lutego bieżącego roku Honda Europe NV podpisała kontrakt dotyczący zakupu terenu inwestycyjnego w Pniewach. Powstanie na nim obiekt o powierzchni 20 tys. mkw.

Honda zbuduje centrum logistyczne
Europejska filia japońskiego koncernu Honda zainwestuje w nowe centrum logistyczne w Pniewach. W tej miejscowości położonej w Wielkopolsce, na zachód od Poznania, na zakupionym gruncie o powierzchni 56 tys. mkw., Honda wybuduje nowy obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. Ma on pomóc w zapewnieniu dostaw części zamiennych na terenie Polski, krajów nadbałtyckich oraz wschodniej części Niemiec. Pniewy zostały wybrane ze względu na dobry dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych (dogodne połączenie ze wschodnią częścią Niemiec), korzystne trendy rozwojowe infrastruktury technicznej tych okolic oraz doskonałą współpracę ze społecznością lokalną.

Poprzez utworzenie nowego centrum logistycznego, które otrzyma nazwę Honda Logistics Center Central-Europe Sp.z.o.o., Honda poprawi jakość swoich usług w zakresie dostaw części zamiennych w regionie, w którym przewidywany jest dalszy wzrost ich sprzedaży. Inwestycja pochłonie ponad 10,7 mln euro, a jej uruchomienie planowane jest na kwiecień 2010 roku. Nowe centrum logistyczne zatrudni około 38 osób, które rekrutowane będą głównie z okolic gminy Pniewy.

Honda Europe NV skupia sześć europejskich centrów logistycznych (w skrócie HLC), zarządzając nimi i koordynując ich pracę. Centra logistyczne Hondy powstały z myślą o jak najlepszej integracji działań związanych z dystrybucją części zamiennych w Europie, niemniej jednak, z czasem ich działania poszerzyły się o cały szereg operacji logistycznych. Centra te zlokalizowane są w Barcelonie (Hiszpania), Veronie (Włochy), Wiedniu (Austria), w Offenbach (Niemcy), Swindon (Wielka Brytania) oraz w Malmo (Szwecja).

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?