mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda zbuduje centrum logistyczne

Honda zbuduje centrum logistyczne

Potwierdziła się informacja o tym, że Honda zamierza wybudować w Polsce nowe centrum logistyczne. 12 lutego bieżącego roku Honda Europe NV podpisała kontrakt dotyczący zakupu terenu inwestycyjnego w Pniewach. Powstanie na nim obiekt o powierzchni 20 tys. mkw.

Honda zbuduje centrum logistyczne
Europejska filia japońskiego koncernu Honda zainwestuje w nowe centrum logistyczne w Pniewach. W tej miejscowości położonej w Wielkopolsce, na zachód od Poznania, na zakupionym gruncie o powierzchni 56 tys. mkw., Honda wybuduje nowy obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. Ma on pomóc w zapewnieniu dostaw części zamiennych na terenie Polski, krajów nadbałtyckich oraz wschodniej części Niemiec. Pniewy zostały wybrane ze względu na dobry dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych (dogodne połączenie ze wschodnią częścią Niemiec), korzystne trendy rozwojowe infrastruktury technicznej tych okolic oraz doskonałą współpracę ze społecznością lokalną.

Poprzez utworzenie nowego centrum logistycznego, które otrzyma nazwę Honda Logistics Center Central-Europe Sp.z.o.o., Honda poprawi jakość swoich usług w zakresie dostaw części zamiennych w regionie, w którym przewidywany jest dalszy wzrost ich sprzedaży. Inwestycja pochłonie ponad 10,7 mln euro, a jej uruchomienie planowane jest na kwiecień 2010 roku. Nowe centrum logistyczne zatrudni około 38 osób, które rekrutowane będą głównie z okolic gminy Pniewy.

Honda Europe NV skupia sześć europejskich centrów logistycznych (w skrócie HLC), zarządzając nimi i koordynując ich pracę. Centra logistyczne Hondy powstały z myślą o jak najlepszej integracji działań związanych z dystrybucją części zamiennych w Europie, niemniej jednak, z czasem ich działania poszerzyły się o cały szereg operacji logistycznych. Centra te zlokalizowane są w Barcelonie (Hiszpania), Veronie (Włochy), Wiedniu (Austria), w Offenbach (Niemcy), Swindon (Wielka Brytania) oraz w Malmo (Szwecja).

Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando