mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda zszokowana popytem

Honda zszokowana popytem

W sierpniu na łamach mojeauto.pl informowaliśmy o pierwszych opóźnieniach w dostawach pięciodrzwiowego modelu Honda Civic na polski i europejski rynek. Jak podaje "Puls Binzesu" duży popyt na samochody japońskiej marki spowodował, że Honda nie radzi sobie z regularną dostawą także pozostałych modeli.

Honda zszokowana popytem

„Sytuacja Hondy jest w tym roku dość trudna” - powiedział Takayoshi Yamaguchi, prezes Honda Poland. „Paradoksalnie, nie chodzi tu o spadek sprzedaży, ale o popyt na nowe modele naszej marki. W całej Europie przerósł on oczekiwania firmy. W związku z tym nasza brytyjska fabryka nie jest w stanie dostarczyć nam tylu samochodów, ile moglibyśmy sprzedać”.

Podczas sierpniowej rozmowy z przedstawicielem polskiego oddziału Hondy, Agatą Luboradzką mojeauto.pl dowiedziało się, że na wybraną wersję wyposażeniową i kolorystyczną Hondy Civic 5D trzeba czekać nawet do stycznia przyszłego roku.

Według informacji udzielonych przez koncern czas oczekiwania nieco się skrócił jednak mimo wszystko oscyluje on w granicach kilku miesięcy.

Jak pisze „Puls Biznesu” powołując się na wypowiedź jednego z dealerów japońskiej marki na niektóre wersje Civica trzeba czekać co najmniej trzy miesiące. Z kolei kiedy klient chce zamówić Accorda z silnikiem Diesla lub w wersji kombi należy uzbroić się co najmniej w „półroczną” cierpliwość.

Zobacz TESTY mojeauto.pl modeli marki Honda

Dowiedz się więcej o marce Honda

Czytaj także:

W Polsce brakuje pięciodrzwiowych Civiców 2006-08-31

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

~henderson 2006-11-05

widocznie maja kiepski dzial planowania, nie przewudzial popytu - zwolnic

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport