mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hondy z nadmiernym ciśnieniem w poduszkach

Hondy z nadmiernym ciśnieniem w poduszkach

Właściciele prawie 2 tysięcy egzemplarzy Hond - Jazz, CR-V oraz czterodrzwiowego Civica - zostanie zaproszonych do serwisów japońskiego koncernu. Przyczyną nieprawidłowości z ciśnieniem przednich poduszek powietrznych.

Hondy z nadmiernym ciśnieniem w poduszkach
Kampania serwisowa obejmie łącznie 1.948 aut trzech modeli Hondy wyprodukowanych w latach 2001-2003. W powiadomieniu, jakie trafiło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Honda Poland precyzuje, iż chodzi o modele Jazz (miejsce produkcji Japonia), CR-V (miejsce produkcji Wielka Brytania) i Civic 4D (miejsce produkcji Turcja).

Importer samochodów japońskiej marki poinformował, że w niektórych egzemplarzach ww. modelów Hondy napełniacz przedniej poduszki powietrznej pasażera mógł być wyprodukowany przy użyciu propelentu generującego gaz, który może wytwarzać nadmierne ciśnienie w chwili napełniania poduszki powietrznej podczas wypadku. Jeśli ciśnienie wewnętrzne jest zbyt wysokie, napełniacz może pęknąć a małe odłamki metalu mogą rozprysnąć się po kabinie pasażerskiej, np. w stronę przedniej szyby lub w stronę wnęki na nogi pasażera, potencjalnie powodując obrażenia ciała pasażera samochodu.

W Polsce łącznie akcją objętych jest 1.948 egzemplarzy modeli Honda Jazz, CR-V i Civic 4D.

Przedsiębiorca poinformuje właścicieli pojazdów objętych kampanią listami poleconymi o konieczności wizyty w autoryzowanym serwisie w celu dokonania kontroli pojazdu i w razie konieczności dokonania stosownej naprawy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda CR-V
Honda CR-V
Cena podstawowa już od: 101 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Honda Jazz
Honda Jazz
Cena podstawowa już od: 63 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem

Aktualności 2017-08-15

Honda Civic Tourer: kombi z ogromnym...

auto motor i sport 0000-00-00

Zapowiadana przez koncept o tej samej nazwie, Honda Civic w wersji kombi (czyli Civic Tourer) już na wstępie wyróżniać się będzie największym bagażnikiem w klasie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.