mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hong Kong, Argentyna i Meksyk zainteresowane F1

Hong Kong, Argentyna i Meksyk zainteresowane F1

Mimo już i tak napiętego kalendarza Formuły 1 przybywa coraz więcej krajów, które są chętne gościć najszybszych kierowców świata na swoich torach. Niedawno swoje aspiracje zgłosiły między innymi Argentyna i Meksyk.

Hong Kong, Argentyna i Meksyk zainteresowane F1
Jaime Alguersuari z Toro Rosso ostatnio swoimi jazdami testowymi na ulicach Hong Kongu sprawił, że wśród lokalnych władz pojawił się pomysł zorganizowania własnego wyścigu. Prezydent tamtejszej federacji samochodowej Wesley Wan przyznał, że Hong Kong jest zainteresowany stworzeniem Grand Prix. "Ostatni pokaz to pierwszy krok, aby zyskać przychylność publiczności" - powiedział podczas imprezy Red Bulla Wan. Pomysł zorganizowania wyścigu Formuły 1 w Hong Kongu trwa już od długiego czasu. Dokładnie od 1997 roku kiedy Hong Kong przestał być brytyjską kolonią i został ponownie zaanektowany przez Chiny. "Skoro Monte Carlo i Singapur mają swoje GP, dlaczego zatem nie Hong Kong?" - retorycznie pyta Wang.

Ale Hong Kong to niejedyny, potencjalny organizator eliminacji Formuły 1. Chętne są także Argentyna i Meksyk. W przypadku tego pierwszego kraju wyścig mógłby odbyć się na modernizowanym torze Velociudad Circuit w Zarate, w prowincji Buenos Aires. Meksyk z kolei odwiedził niedawno Charlie Whiting, który z organizatorami rozmawiał o możliwości przeprowadzenia wyścigu w stolicy kraju. Jeden wyścig z Ameryce Południowej, z perspektywy nowych kierowców  Sergio Pereza i Pastora Maldonado oraz sponsorów z tego kraju, którzy coraz częściej inwestują w F1, to mocne argumenty przemawiające za rozegraniem zawodów w tych krajach.
Tematy w artykule: F1 Argentyna Meksyk Hong Kong

Podobne wiadomości:

Meksykański sposób na pijanych kierowców

Meksykański sposób na pijanych kierowców

Technika 2015-04-24

Od 2014 nowe silniki w F1

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.