mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Horner: "Nowe Silverstone jest świetne"

Horner: "Nowe Silverstone jest świetne"

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner powiedział, że jest zachwycony zmianami jakie zaszły na legendarnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. "Teraz obiekt może równać się z najlepszymi torami na świecie" - mówi Austriak.

Horner:
Horner przyznał, że już nie może doczekać się na dzień 8 lipca. Wtedy też cała kawalkada Formuły 1 wystartuje do Grand Prix Wielkiej Brytanii na przebudowanym torze Silverstone. Dla szefa aktualnych mistrzów świata nowy obiekt nosi jedyne określenie: "Jest fantastyczny, na pewno będzie to jeden z najlepszych torów na świecie" - mówi w wywiadzie dla Autosport.Prace modernizacyjne na chlubie brytyjskiego motosportu pochłoną 43 mln Euro. Za tą kwotę przebudowany zostanie odcinek na prostej start/meta, a także pojawi się nowa aleja serwisowa (będzie o 30% większa niż dotychczasowa) i infrastruktura wokół obiektu. Sama konfiguracja toru niewiele się zmieni. Jak uważa Horner, taki zabieg nie jest zresztą konieczny. "Silverstone, podobnie jak Suzuka i Spa to tory starej szkoły, wymagające od kierowców wiele umiejętności. Podróżowanie po nich to niesamowite wyzwanie dla zawodników i samochodów. Nowy tor w Wielkiej Brytanii będzie po prostu świeższy, da nowy wymiar ścigania na tym obiekcie, który powstał bardzo dawno temu" - dodał szef Red Bulla.

Podobne wiadomości:

Zmartwiony Damon Hill

Zmartwiony Damon Hill

Aktualności 2011-09-20

Porsche Track Precision - zabawka na tor

Porsche Track Precision - zabawka na tor

Technika 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.