mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hors-serie, czyli ekskluzywne Peugeoty

Hors-serie, czyli ekskluzywne Peugeoty

Tak jak Citroen ma swoją rodzinę bardziej ekskluzywnych modeli DS, tak już wkrótce podobną drogą pójdzie drugi partner z grupy PSA - Peugeot. Już wkrótce do życia zostanie powołana specjalna seria modeli - hors-serie.

Hors-serie, czyli ekskluzywne Peugeoty
Auta z tej serii będą, podobnie jak ma to miejsce z modelami DS Citroena, lepiej wyposażone i wykończone, przez co będą podchodzić wręcz pod modele z segmentu premium i tym samym będą się wyróżniać od "zwykłych" z lwem na masce. Choć nazwa hors-serie pochodzi z języka francuskiego (poza serią/seryjną produkcją), to jednak na wszystkich rynkach pozostanie w tej formie i nie będzie tłumaczona na inne języki.

Pierwszym modelem z rodziny hors-series będzie Peugeot RCZ, który do sprzedaży trafi już w czerwcu br. Bazujący na kompakcie 308, sportowy Peugeot będzie wytwarzany w zakłach Magna Steyr w Austrii.

Peugeot planuje wprowadzić w najbliższych latach jeszcze dwa kolejne modele z tej rodziny. Pierwszym z nich, który powinien już pojawić się na rynku w przyszłym roku, będzie wersja kombi (station wagon) modelu będącego następcą zarówno 407, jak i 607. Model ten najprawdopodobniej będzie się nazywać 508.

Natomiast na dziś nic kompletnie nie wiadomo o trzecim z serii hors-serie. Przewidywany debiut rynkowy tego auta to 2012 rok.

Z trzech modeli będzie się również składać rodzina DS Citroena. Do obecnego już w sprzedaży modelu DS3, w przyszłym roku dołączy DS4 (koncept DS High Rider został pokazany w tym roku w Genewie), zaś w 2012 crossover bazujący na modelu C5 (najprawdopodobniej DS5).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot RCZ Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Peugeot RCZ

Podobne wiadomości:

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

~Marek 2010-03-25

Nazwa będzie się zapewne "fajnie" kojarzyć w Anglii. Peugeot z serii "końskiej"?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.