mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hors-serie, czyli ekskluzywne Peugeoty

Hors-serie, czyli ekskluzywne Peugeoty

Tak jak Citroen ma swoją rodzinę bardziej ekskluzywnych modeli DS, tak już wkrótce podobną drogą pójdzie drugi partner z grupy PSA - Peugeot. Już wkrótce do życia zostanie powołana specjalna seria modeli - hors-serie.

Hors-serie, czyli ekskluzywne Peugeoty
Auta z tej serii będą, podobnie jak ma to miejsce z modelami DS Citroena, lepiej wyposażone i wykończone, przez co będą podchodzić wręcz pod modele z segmentu premium i tym samym będą się wyróżniać od "zwykłych" z lwem na masce. Choć nazwa hors-serie pochodzi z języka francuskiego (poza serią/seryjną produkcją), to jednak na wszystkich rynkach pozostanie w tej formie i nie będzie tłumaczona na inne języki.

Pierwszym modelem z rodziny hors-series będzie Peugeot RCZ, który do sprzedaży trafi już w czerwcu br. Bazujący na kompakcie 308, sportowy Peugeot będzie wytwarzany w zakłach Magna Steyr w Austrii.

Peugeot planuje wprowadzić w najbliższych latach jeszcze dwa kolejne modele z tej rodziny. Pierwszym z nich, który powinien już pojawić się na rynku w przyszłym roku, będzie wersja kombi (station wagon) modelu będącego następcą zarówno 407, jak i 607. Model ten najprawdopodobniej będzie się nazywać 508.

Natomiast na dziś nic kompletnie nie wiadomo o trzecim z serii hors-serie. Przewidywany debiut rynkowy tego auta to 2012 rok.

Z trzech modeli będzie się również składać rodzina DS Citroena. Do obecnego już w sprzedaży modelu DS3, w przyszłym roku dołączy DS4 (koncept DS High Rider został pokazany w tym roku w Genewie), zaś w 2012 crossover bazujący na modelu C5 (najprawdopodobniej DS5).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot RCZ Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Peugeot RCZ

Podobne wiadomości:

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

~Marek 2010-03-25

Nazwa będzie się zapewne "fajnie" kojarzyć w Anglii. Peugeot z serii "końskiej"?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando