mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hulkenberg rozumie sytuację Barrichello

Hulkenberg rozumie sytuację Barrichello

"To taka sama sytuacja jak moja rok temu. Dochodzisz do końca sezonu bez kontraktu i bez żadnej alternatywy. Jak wszystko szybko się zmienia - w zeszłym roku Rubens był bohaterem zespołu" powiedział Nico Hulkenberg magazynowi "Auto Motor und Sport".

Hulkenberg rozumie sytuację Barrichello
W zeszłym sezonie mimo wywalczenia Pole Position na torze Interlagos Hulkenberg nie otrzymał kontraktu na obecny sezon. Jego miejsce w bolidzie FW33 zajął wspierany milionami Wenezuelczyk, Pastor Maldonado. O drugi fotel w Williamsie miałby zabiegać Adrian Sutil, który jednak zapytany przez serwis Autosport o możliwość startów w zespole z Grove, zaprzeczył mówiąc, że nie ma z nimi (Williamsem) kontraktu. W przyszłym sezonie Williams będzie korzystał z silników Renault i bardzo prawdopodobne, że drugi kokpit w bolidzie z Grove zostanie obsadzony przez kierowcę wspieranego przez Renault. Kwestia obsady zespołu Williams pozostaje otwarta, gdyż wcale scenariusz  przejście Sutila do Teamu z Grove nie jest nierealny. Na jego miejsce z kolei w Force India "wskoczyłby" Nico Hulkenberg.

Jeśli chodzi natomiast o "współczucie" jakie wyraził Nico wobec sytuacji Rubensa Barrichello, to Brazylijczyk spędził już tyle sezonów w F1, że pewnie uodpornił się na wszystko co może spotkać kierowcę, zwłaszcza niepewna sytuacja w zespole.

Podobne wiadomości:

Ci kierowcy zarabiają najwięcej!

Ci kierowcy zarabiają najwięcej!

Aktualności 2014-08-15

Samochód brazylijskiej legendy na aukcji

Samochód brazylijskiej legendy na aukcji

Samochody luksusowe 2014-07-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Czeska marka dostarczyła w minionym miesiącu 99 tys. samochodów, pobijając zeszłoroczny rekord o 2,4%. Na najlepszy majowy wynik w historii Skody złożyły się silne wzrosty we wszystkich częściach Europy, a swój udział osiągnięciu tego rekordowego rezultatu miał także polski rynek.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech