mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hummer atakuje Dakar

Hummer atakuje Dakar

Już wkrótce z pustynnymi trasami rajdu Dakar zmierzy się jedna z najbardziej spektakularnych terenówek - Hummer H3. Za jej kierownicą zasiądzie Amerykanin, Robby Gordon.

Hummer atakuje Dakar

Robby Gordon jeden z najbardziej utalentowanych kierowców serii NASCAR zadebiutował w pustynnym klasyku rok temu. Wówczas startował za sterami Volkswagena. Jednak na tegoroczną edycję rajdu Dakar Amerykanin przygotował niemałą niespodziankę – Hummera H3, którym jak sam twierdzi, postara się napsuć trochę nerwów najlepszym załogom.

Samochód został przygotowany bardzo skrupulatnie do wymagających, pustynnych tras Dakaru. Zbudowany został na  specjalnych ramach, które wzmacniają całą karoserię Hummera. O przyzwoite osiągi terenówki ma zadbać silnik V8.

„Spędziłem bardzo udany i pożyteczny czas w Volkswagenie, jednak moim celem było stworzenie własnego programu startów. Teraz zobaczymy co z tego wyniknie. Na pewno nie będzie łatwo o dobry wynik ponieważ nie wiemy jak silna jest konkurencja. Jeśli się coś nie powiedzie to trudno, na pewno pojawię się za rok. Chcemy wygrać Dakar, a ja nie przyjechałem tu dla zabawy.”

Czytaj także:

Hummer powiększa rodzinę 2005-12-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.