mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hummer już chiński!

Hummer już chiński!

General Motors podpisał z chińską firmą Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery umowę sprzedaży marki Hummer. Choć szczegóły umowy nie są znane, to najprawdopobniej strona chińska zapłaciła za akcje ok. 150 mln dolarów.

Hummer już chiński!
Podpisana umowa jest następstwem listu intencyjnego, jaki obie strony podpisały w czerwcu, dzień po złożeniu przez General Motors wniosku o ochronę przed wierzycielami w ramach prowadzonego postępowania upadłościowego.

Tym samym producent głównie maszyn przemysłowych, firma Tengzhong, stanie się posiadaczem 80 proc. udziałów. Pozostałe 20 procent akcji będzie w rękach chińskiego przedsiębiorcy Suolanga Duoji, właściciela firmy Lumena, która wytwarza m.in. produkty chemiczne.

Zgodnie z umową firma Tengzhong nabędzie prawa do marki, znaku firmowego oraz do wszystkich modeli, jakie obecnie wytwarza Hummer. Jednocześnie będzie mogła skorzystać z istniejącej sieci dystrybucji. Przez pewien okres czasu (nie został on jeszcze ustalony) Tengzhong będzie korzystał z istniejących fabryk należących do General Motors (w Shreveport wytwarzane są modele H3 i H3T, a w Mishawaka H2), sieci serwisowej, a także z części dostarczanych przez GM. Na stanowisku prezesa pozostanie dotychczasowy CEO firmy, James Taylor.

Będąca w posiadaniu General Motors od 1999 roku marka Hummer swółj szczyt popularności miała w 2006 roku, kiedy to sprzedanych zostało 71.524 aut. Patrząc na tegoroczne wyniki sprzedażowe, nie ma się co dziwić, iż GM postanowił pozbyć się Hummera. Od stycznia do końca września łączna sprzedaż wyniosła zaledwie 8.193 egzemplarzy i była niższa niż w tym samym okresie przed rokiem o 64%.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer General Motors Chiny chińskie marki

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Komentuj:

~smutek, żal, gorycz 2009-10-13

i po kolejnej marce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.