mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hummer padnie?

Hummer padnie?

Radość po zakończonej sukcesem transakcji sprzedaży Saaba przez General Motors nie trwała zbyt długo. W dniu wczorajszym amerykański koncern poinformował, że nie dojdzie jednak do skutku planowana również sprzedaż Hummera.

Hummer padnie?
Od jesieni ubiegłego roku wiadomo było, że poważnie zainteresowana nabyciem marki Hummer jest chińska firma Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machines Co. I choć negocjacje przedłużały się i pojawiały się nawet głosy sprzeciwu, to jednak nikt nie zakładał, że ostatecznie rozmowy zostaną zerwane.

Tymczasem decyzja ta oznacza, że przed marką Hummer na poważnie pojawiła się groźba likwidacji. General Motors, kiedy stał na skraju bankructwa, przygotował plan naprawczy, zgodnie z którym w swoim portfolio miał pozostawić tylko cztery marki - Chevrolet, Buick, GMC oraz Cadillac. Saaba udało się sprzedać, Saturn i Pontiac są w procesie likwidacji, Opel po perypetiach pozostał jednak w strukturach GM, zaś Hummer najprawdopodobniej podzieli losy dwóch amerykańskich marek.

Oczywiście do końca należy mieć nadzieję, że znajdzie się inny inwestor (jak stało się w ostatniej niemal chwili z Saabem), bądź Chińczycy zmienią jeszcze swoje zdanie. Jednak pamiętajmy, że w dobie walki o ochronę środowiska, wprowadzania coraz to bardziej ekologicznych modeli, paliwożerne Hummery powoli tracą rację bytu. I wcale nie ma się co dziwić, że nie ma specjalnego zainteresowania przejęciem tej marki.

Jak zapowiedział John Smith, jeden z wiceprezesów GM, rozpoczęty zostanie teraz proces likwidacji Hummera w ścisłej współpracy z pracownikami, dilerami oraz dostawcami, tak by koszt tych działań był jak najmniejszy. Jednocześnie Smith podkreślił, że GM będzie honorował dotychczasowe gwarancje obecnych właścicieli Hummerów, będzie prowadził sieć serwisową oraz sprzedaż części zamiennych na całym świecie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer General Motors Chiny chińskie marki GM

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do Chin

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do...

Aktualności 2016-04-08

Komentuj:

~robin 2010-03-04

czyli ceny Hummer'ów pójdą w górę ;)

~zen 2010-02-25

kitajce doszli do wniosku, że 2 litrowy 100 konny 4 cylindrowiec nie da rady w 4tonowym H2 ???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.