mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hummer prosto z Afryki

Hummer prosto z Afryki

Koncern General Motors zamierza uczynić Afrykę Południową główną bazą eksportową dla samochodu Hummer H3. Pierwszy model ma zjechać z linii produkcyjnej już w ostatnim kwartale 2006 roku.

Hummer prosto z Afryki

Producent samochodów podpisał umowę ze swoim oddziałem w Południowej Afryce, aby zajmował się produkcją i montażem modelu H3, a następnie eksportem na rynek europejski, afrykański oraz środkowowschodni. Do 2012 roku ta operacja ma przynieść zysk rzędu 3 miliardów dolarów. Południowa Afryka ma być główną bazą eksportową dla modeli z kierownicą po prawej stronie oraz wersji z silnikami wysokoprężnymi. Firma ucieka od polityki, która zakłada produkowanie "wszystkiego wszędzie". Nowe założenia mówią o tym, że każdy oddział powinien się specjalizować w innej dziedzinie.

Zobacz galerię zdjęć marki Hummer

Hummer ogłosił w zeszłym roku, że zainwestuje ponad 100 milionów dolarów, aby unowocześnić fabrykę w Port Elizabeth. Przy pełnej kadrze powinno tam być produkowanych 10 tysięcy samochodów rocznie.

Kilka koncernów samochodowych takich jak DaimlerChrysler, Volkswagen, BMW oraz Toyota Motor Corp. również podpisały traktaty eksportowe ze swoimi oddziałami położonymi w Afryce. Dzięki temu programowi kontynent ten stał się ostatnio jednym z największych eksporterów oraz pracodawców w branży motoryzacyjnej. GM wykupiło pozostałe 51 procent udziałów, dając szansę firmie na powrót na rynek. Obecnie GMSA produkuje samochody Isuzu oraz Opel. Jego udział w rynku wzrósł o 1,4 procent w stosunku do zeszłego roku, co w sumie dało prawie 14 procent udziałów.

W zeszłym roku producenci sprzedali w Afryce 565,018 samochodów, zaś w tym roku Afrykańczycy ustawiają się już w kolejkach po nowe Hummery. Złożono zamówienia, chociaż produkcja zacznie się dopiero za pół roku.

Czytaj także:

"Hummery z Wrocławia?" (2006-03-23)

"Hummer atakuje Dakar" (2005-12-30)

"Hummer powiększa rodzinę" (2005-12-29)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer H3 Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer Hummer H3

Podobne wiadomości:

Hummer padnie?

Hummer padnie?

Aktualności 2010-02-25

GMC pracuje nad Hummerem

GMC pracuje nad Hummerem

Aktualności 2014-03-04

Pewne informacje wskazują na to, że firma GMC pracuje nad modelem, który miałby przywrócić do życia Hummera, który z przyczyn ekonomicznych został pogrzebany kilka lat temu. Auto miałoby się pojawić na rynku w ciągu kilku lat.

Komentuj:

~Mati 2007-02-10

Fajny wózek :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross