mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hummer w Europie!

Hummer w Europie!

Niedawno informowaliśmy o wzroście zainteresowania kolejnych amerykańskich producentów rynkami Europy. Mówi się między innymi o już obecnych markach Chevrolet i Chrysler, oraz o niedalekim debiucie Cadillaca i Dodge'a. A teraz...

Pisaliśmy również o możliwym importowaniu aut marki Hummer na Stary Kontynent (więcej: Hummer w Anglii), teraz te informacje potwierdziły się. Właściciel i producent gigantycznych SUV-ów, koncern General Motors podpisał ostatnio list intencyjny z holenderską firmą Kroymans, która miałaby się zająć dystrybucją na rynkach europejskich.

Największy producent świata sprecyzował jednocześnie i ujawnił konretny plan działań. Sprzedaż Hummer-a ma ruszyć najpóźniej pod koniec przyszłego roku. Holendrzy, którzy jak dotąd mają renomę zbudowaną na podstawie dystrybucji marek Cadillac i Corvette, mają zająć się organizacją i prowadzeniem interesu w 27 krajach naszego kontynentu.

Tym samym jesteśmy świadkami kolejnego ruchu - po debiucie modelu H3 (więcej: Hummer się kurczy), zapowiedzi wprowadzenia do jego oferty silnika diesla i planach sprowadzania na zamówienie pierwszych aut do Europy pod koniec tego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!