mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hummer w wersji E85

Hummer w wersji E85

Jeśli taka marka jak Hummer do swojej oferty dołącza bardziej ekologiczne modele, w tym przypadku zasilane biopaliwami, znaczy to, że faktycznie do walki o czystsze środowisko włączyli się już chyba wszyscy producenci.

Hummer w wersji E85
Pierwszym modelem Hummera, który będzie mógł być zasilany paliwem E85 (w którym aż 85% może stanowić bioetanol), ma być Hummer H2 w wersji pickup. Auto to powinno pojawić się w sprzedaży już w przyszłym roku, podobnie jak nieco później standardowa wersja modelu H2.

Informację o takich planach GM, do którego należy marka Hummer, zdradził Larry Burns, wiceprezes koncernu ds. badań i rozwoju, podczas uroczystego otwarcia nowej stacji paliwowej w Teksasie. Stacja ta, położona niedaleko punktu dealerskiego, gdzie sprzedawane są auta marek Chevrolet i Hummer, została wyposażona w dziewięć dystrybutorów, z których poleją się paliwa E85, E10 oraz biediesel.

General Motors zapowiedział zresztą spory nacisk na auta napędzane tego rodzaju paliwami. Na drogach USA jeździ obecnie ok. 3 mln samochodów tego koncernu dostosowanych już do tego paliwa, jednak do 2010 r. firma chce podwoić produkcję aut typu flex-fuel, ze szczególnym naciskiem na wersje E85. W tym to celu już w przyszłym roku w gamie modelowej GM pojawi się 15 nowych wersji typu FlexFuel.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer H2 Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer Hummer H2

Podobne wiadomości:

Lotos stawia na biopaliwa

Lotos stawia na biopaliwa

Aktualności 2007-12-07

Regulacje dotyczące biopaliwa E85

Regulacje dotyczące biopaliwa E85

Finanse i prawo 2008-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.