mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hutchinson, Sirmax i FAM inwestują w łódzkim

Hutchinson, Sirmax i FAM inwestują w łódzkim

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej swoje inwestycje ulokują firmy, współpracujące z branżą motoryzacyjną – Hutchinson, Sirmax i FAM. Na inwestycje przeznaczą ponad 110 mln zł.

Hutchinson, Sirmax i FAM inwestują w łódzkim

Należąca do francuskiego koncernu firma Hutchinson Polska zamierza przeznaczyć co najmniej 65 mln zł na rozbudowę fabryki działającej w Łodzi. Hutchinson jest jednym z największych pracodawców w regionie łódzkim. W Polsce firma Hutchinson Poland zaistniała w 1997 roku i posiada już trzy funkcjonujące zakłady produkcyjne, dwa w Żywcu i jeden w Łodzi. Zakłady zlokalizowane w Polsce specjalizują się w produkcji wyrobów wykorzystywanych w przemyśle samochodowym: niskociśnieniowych przewodów wodnych z gumy paliwowych z tworzyw sztucznych, pasków klinowych, uszczelek precyzyjnych oraz części amortyzujących.

W Kutnie inwestycje zapowiedziała także włoska spółka Sirmax. Firma kosztem 30,5 mln zł rozbuduje zakład w Kutnie w którym produkowane będą mieszanki polipropylenu z materiałem mineralnym. Polski oddział jest poddostawcą dla branży AGD i przemysłu samochodowego w całej Europie Wschodniej.

Z kolei w Rawie Mazowieckiej  ulokuje się spółka FAM. Na terenie strefy firma wybuduje cynkownię ogniową za kwotę około 20 mln zł. Pierwszy etap inwestycji, obejmujący budowę cynkowni ogniowej, rozpocznie się wiosną i zostanie sfinalizowany do września 2007 roku. Malarnia proszkowa oraz linia do cynkowania elementów drobnych będą ukończone w ciągu kolejnych dwóch lat.

Przeczytaj także:

Sapa Aluminium się rozrasta (2006-11-07)

Szwajcarzy inwestują w Łęczycy (2006-11-07)

Polytec Interior wybrał właściwy adres (2006-08-31)

FAM wybuduje cynkownię w Łódzkiej SSE (2006-11-29)

Hutchinson w Łodzi (2005-08-11)

Sirmax w podstrefie Kutno (2005-10-03)


 


Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Autostrada A1 z nowym węzłem

Autostrada A1 z nowym węzłem

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.