mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hutchinson w Łodzi

Hutchinson w Łodzi

Należąca do francuskiego koncernu firma Hutchinson Polska zamierza przeznaczyć co najmniej 40 mln EUR na rozbudowę fabryki działającej w Łodzi. Po ukończeniu inwestycji ma tu znaleźć pracę tysiąc osób.

Hutchinson w Łodzi

W Podstrefie Łódź utworzony będzie nowy kompleks o powierzchni 5,6 ha, na której francuski koncern Hutchinson planuje wybudować fabrykę części motoryzacyjnych. Głównym odbiorcą produkowanych komponentów będzie Toyota.

W Polsce firma Hutchinson Poland powstała w 1997 roku i posiada trzy funkcjonujące zakłady produkcyjne, dwa w Żywcu i jeden w Łodzi, zatrudniające obecnie około 1120 osób. Wartość nowej inwestycji przekroczy 100 mln zł, zaś zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie około 600 osób.

Ponadto francuski producent podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, niebawem zakończy budowę kolejnego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Bielsku-Białej. Zgodnie z informacjami PAIiIZu do końca 2006 r , w nowej fabryce francuskiego koncernu w Bielsku-Białej, zatrudnienie znajdzie 230 osób. Docelowo liczba zatrudnionych może wzrosnąć nawet do 500 osób. Do końca 2006 roku łączne nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 15 mln euro.

Dodatkowo nowy projekt związany z rozbudową dwóch zakładów w Żywcu, szacowany na około 40 mln zł, przewiduje zwiększenie zatrudnienia o około 520 osób.

Grupa Hutchinson Worldwide jest uznanym na świecie liderem w produkcji nowoczesnych wyrobów z gumy dla przemysłu motoryzacyjnego jak i innych gałęzi przemysłu. Grupa posiada ponad 95 zakładów produkcyjnych w 26 krajach świata i zatrudnia ponad 24,56 tys. pracowników. Zakłady zlokalizowane w Polsce specjalizują się w produkcji wyrobów wykorzystywanych w przemyśle samochodowym: niskociśnieniowych przewodów wodnych z gumy paliwowych z tworzyw sztucznych, pasków klinowych, uszczelek precyzyjnych oraz części amortyzujących.

Całkowita sprzedaż spółki Hutchinson Poland osięgnęła w ubiegłym roku ponad 291,4 tys. zł (w 2003 r ponad 199,82 tys. zł). Sprzedaż na eksport stanowiła 85% całości przychodów ze sprzedaży pozostałe 15% to sprzedaż krajowa (13% w roku 2003). Eksport odbywa się przede wszystkim do spółek wchodzących w skład grupy Hutchinson. Pozostali odbiorcy zagraniczni to: Renault SAS, Audi, Valeo, Opel, Volvo, Volkswagen i Benteler.


Podobne wiadomości:

Autostrada A1 z nowym węzłem

Autostrada A1 z nowym węzłem

Polskie drogi 2015-06-26

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

~oi 2009-12-06

wyzysk

~2210 2009-08-23

jestescie glupimi pajacami a ty pracowniku tymczasowy to powinienes dawno wyleciec bo psujesz wszystko ludziom ktorzy to wypracowali zeby takie osly jak ty mogly pracowac nie wiecie co znaczy praca w takim zaladzie ponad 10 lat -idioci

~ja 2008-10-18

WSTYD MI ZA PRACOWNIKÓW TEJ FIRMY!!!!!!! to prawda że płace niskie, wyzysk i kumoterstwo! jednak poza nażekaniem nie robicie nic by to zmienić, a przecież kilka odważnych osób powołało do życia związek zawodowy.ten związek to jedyna szansa by doszło do zmian na lepsze.a wy co robicie? gadacie że w komisji zakładowej są złe osoby?to czemu nie przyszliście na wybory by wybrac inne?czemu nie założyliście związku samemu? pieprzycie że zapiszecie się do związku jak coś wywalczy, a po co wtedy nam będziecie potrzebni?tak jest najwygodniej czekać aż ktoś inny za was dupsko nadstawi, a jak mu nie wyjdzie to skrytykować.obudźcie się wreszcie i zacznijcie zmieniać ten układ.jeśli nam to nie wyjdzie to pozostanie się zwolnić , albo dalej zapieprzać za grosze!!!!!!! POBUDKA TCHÓRZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~lala 2008-09-14

jak tam sie piknik hawajski udał:)?

~o.n.a 2008-06-27

Młody niewiem co ty tam robisz ale jak się pracuje wszystkie dni tygodnia bez ustanku, soboty i też niedziele to i można mieć na rękę około 2100 złoty netto. Ale nie oto chyba chodzi można sobie dorobić, bo to wiadomo że każdy grosz się przydaje i młodym i osobom które już założyły rodziny im chyba najbardziej.Kiedy pracujesz tylko w tygodniu t.j około średnio 20, 21 godz. w miesiącu plus premia którą dostajemy to miesięczna pęsja jest niestety śmieszna na te czasy wychodzi to gdzieś w granicachod 1200- 1400 zależy jaką ma się stawke zaszeregowania.A wydaje mi się że powinniśmy zarabiać w tych warunkach znacznie więcej, dziwne jest to że jesteśmy na tej samej hali wdychamy te same smrody i jeden dział ma płacone szkodliwe a inne nie.Miały być wprowadzone takie stawki zróżnicowane,że starszy pracownik będzie się różnił od młodszego pracownika, a od młodszego ten co dopiero zaczyna prace . Ale niestety różnica jest nie wysoka ok 120 -150zł nawet czasem jest tak że po roku pracy ma się taką stawke jak i po 3/ 4-latach .Miał być wprowadzony starz pracy że po pierwszym roku pracy będziemy otrzymywać 100zł. brutto a dla pracowników po trzech latach pracy miała byc ustalona kwota na grudniowym spotkaniu 2007 r.i jakoś wszystko ucichło zapomnieli otych pracownikach chodź jest ich już nie wiele.Przy stawce na godz.pracy po trzech latch 10.40zł to się wszędzie znajdzie prace w Dellu na wstęp placą znacznie więcej jest to w granicach 11.00 zł. a po trzech miesiacach stawka rośnie i niema smrodu hałasu radio wenzeł sobie gra prawdo podobnierz i pęsje mają takie jak my po 3/4 latach ale od razu .Więc jaki z tego wniosek że nie sztuka pracować wszystkie dni tygodnia żeby mieć więcej tylko trzeba szukać lepszej pracy jak tu nie zacznę lepiej płacić i szanować pracowników tych na samym dole bo tych na górze to się szanuje ale wszyscy zapominają że od tych z dołu się wszystko kręci bo to oni wykonują najgorszą prace i na wszystkich zarabiają na liderów na kierowników i tak dalej. Można by dużo pisać ale może to ktoś mądry przeczyta i pójdzie po rozum do głowy że ludzie mają do wyboru, już się czasy skończły gdzie było ciężko o prace i chcą więcej zarabiać bo po to się pracuje żeby można było sobie pozwolić na więcej a nie tylko na opłaty i życie .Pozdrawiam wszystkich z tego zakładu i życze wytrwania w tym bałaganie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.