mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybryda Solarisa do Szwajcarii

Hybryda Solarisa do Szwajcarii

Największe prywatne przedsiębiorstwo autobusowe w Szwajcarii - grupa Eurobus z siedzibą w Windisch, złożyło w Solaris Bus & Coach zamówienie na dostawę autobusu Solaris Urbino 18 Hybrid. Jest to już kolejny pojazd wyposażony w napęd hybrydowy, jaki producent z podpoznańskiego Bolechowa sprzedał w ciągu kilkunastu tygodni od premiery tego produktu.

Hybryda Solarisa do Szwajcarii

Grupa Eurobus zamówiła autobus przegubowy z innowacyjnym napędem hybrydowym dla jednej ze swojej spółek, firmy Regionalbus, obsługującej transport w mieście Lenzburg.

Przypomnijmy, że autobus z napędem hybrydowym Solaris Urbino Hybrid swój premierowy pokaz miał na targach pojazdów użytkowych we wrześniu tego roku w Hanowerze, a miesiąc później został zaprezentowany polskiej publiczności podczas targów Transexpo w Kielcach. Solaris Urbino 18 Hybrid zdobył medal Targów Kielce dla najlepszego produktu targowego. Pierwszy egzemplarz Solarisa Urbino 18 Hybrid został sprzedany przedsiębiorstwu komunikacji miejskiej DVB AG z Drezna.

"Szwajcarzy są narodem o bardzo dużej „świadomości ekologicznej”, poza tym w kraju tym dostępne są środki finansowe, aby tę ekologiczną świadomość wdrożyć w życie. Dostawa autobusu hybrydowego marki Solaris jest przewidziana na koniec kwietnia 2007 roku" – mówi Solange Olszewska, wiceprezes Solaris Bus & Coach S.A. Mamy nadzieję, że wkrótce grono nabywców naszych autobusów wyposażonych w napęd hybrydowy powiększy się, głównie o odbiorców niemieckich. W tej chwili trwają właśnie rozmowy handlowe z Bremą oraz Lipskiem.

Zobacz galerię zdjęć hybrydowego autobusu Solaris Urbino

Czytaj także:

Solaris Urbino Hybrid na podbój Europy 2006-11-17

Tematy w artykule: Solaris Urbino Hybrid

Podobne wiadomości:

Elektryczny Solaris zachwycał w Brunszwiku

Elektryczny Solaris zachwycał w Brunszwiku

Ciężarówki i Autobusy 2014-04-01

Tramwaj Solarisa jeździ w Poznaniu

Tramwaj Solarisa jeździ w Poznaniu

Aktualności 2011-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.