mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybryda Solarisa do Szwajcarii

Hybryda Solarisa do Szwajcarii

Największe prywatne przedsiębiorstwo autobusowe w Szwajcarii - grupa Eurobus z siedzibą w Windisch, złożyło w Solaris Bus & Coach zamówienie na dostawę autobusu Solaris Urbino 18 Hybrid. Jest to już kolejny pojazd wyposażony w napęd hybrydowy, jaki producent z podpoznańskiego Bolechowa sprzedał w ciągu kilkunastu tygodni od premiery tego produktu.

Hybryda Solarisa do Szwajcarii

Grupa Eurobus zamówiła autobus przegubowy z innowacyjnym napędem hybrydowym dla jednej ze swojej spółek, firmy Regionalbus, obsługującej transport w mieście Lenzburg.

Przypomnijmy, że autobus z napędem hybrydowym Solaris Urbino Hybrid swój premierowy pokaz miał na targach pojazdów użytkowych we wrześniu tego roku w Hanowerze, a miesiąc później został zaprezentowany polskiej publiczności podczas targów Transexpo w Kielcach. Solaris Urbino 18 Hybrid zdobył medal Targów Kielce dla najlepszego produktu targowego. Pierwszy egzemplarz Solarisa Urbino 18 Hybrid został sprzedany przedsiębiorstwu komunikacji miejskiej DVB AG z Drezna.

"Szwajcarzy są narodem o bardzo dużej „świadomości ekologicznej”, poza tym w kraju tym dostępne są środki finansowe, aby tę ekologiczną świadomość wdrożyć w życie. Dostawa autobusu hybrydowego marki Solaris jest przewidziana na koniec kwietnia 2007 roku" – mówi Solange Olszewska, wiceprezes Solaris Bus & Coach S.A. Mamy nadzieję, że wkrótce grono nabywców naszych autobusów wyposażonych w napęd hybrydowy powiększy się, głównie o odbiorców niemieckich. W tej chwili trwają właśnie rozmowy handlowe z Bremą oraz Lipskiem.

Zobacz galerię zdjęć hybrydowego autobusu Solaris Urbino

Czytaj także:

Solaris Urbino Hybrid na podbój Europy 2006-11-17

Tematy w artykule: Solaris Urbino Hybrid

Podobne wiadomości:

Solarisy już w Finlandii

Solarisy już w Finlandii

Aktualności 2012-12-18

Elektryczny Solaris zachwycał w Brunszwiku

Elektryczny Solaris zachwycał w Brunszwiku

Ciężarówki i Autobusy 2014-04-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.