mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybryda rośnie w siłę

Hybryda rośnie w siłę

Japoński koncern Toyota zamierza podwoić produkcję hybrydowych modeli Prius w jednej ze swoich fabryk. Maksymalna wydajność produkcyjna ma zostać uzyskana jeszcze w tym roku.

Hybryda rośnie w siłę

Sprzedaż Priusa w Europie pozostaje nadal skromna, lecz na rynku amerykańskim pojazd jest po prostu rozchwytywany. W 2004 roku jego sprzedaż utrzymała się na poziomie 58 tysięcy sztuk, lecz w 2005 uległa podwojeniu i wynosiła już ponad 100 tysięcy. Prezes koncernu, Fuji Cho, zapowiedział ze do końca 2010 roku Toyota wyprodukuje milion samochodów hybrydowych.

Zobacz galerię modelu Toyota Prius

Największy wpływ na taką popularność mają stale rosnące ceny benzyny w Stanach. Rynek za oceanem nie zaakceptował silników Diesla, więc hybrydy są jak najbardziej w gronie największego zainteresowania. W Wielkiej Brytanii z powodu zagęszczenia motoryzacyjnego w Londynie, Prius był zwolniony z podatku, co wspomogło sprzedaż. Osiągnęła ona wartość 3700 sprzedanych jednostek w 2005 roku, tegoroczne oczekiwania koncernu utrzymują się na poziomie 4500 sprzedanych samochodów.

Dowiedz się więcej o modelu Toyota Prius

Nadal największym problemem dotyczącym produkcji silników hybrydowych jest wysoka cena oraz złożony proces produkcyjny. Niestety silniki te nie pozwalają radykalnie obniżyć emisji gazów, ani też zmaksymalizować ekonomiczności spalania. Są one tylko częściową alternatywą dla benzyny i oleju napędowego.

Czytaj także:

"EurotaxGlass's: Dajmy szansę hybrydom" (2006-03-01)

"Toyota Prius parkuje sama" (2006-01-23)

"Pierwszy Prius poza Japonią" (2005-12-16)

"Hybrydy coraz popularniejsze" (2005-11-25)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.