mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowa Vectra?

Hybrydowa Vectra?

Wygląda na to, że koncern General Motors zamierza ujawnić do końca jeden z największych sekretów ostatnich miesięcy. Prezentacja samochodu Saturn Aura Greenline z silnikiem spalinowo-elektrycznym udowadnia, że ostatnie pogłoski na temat hybrydowych planów GM okazały się prawdziwe.

Hybrydowa Vectra?

Ekologiczne plany koncernu nie kończą się jednak na tym modelu. Podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles firma zaprezentuje pięć innych samochodów napędzanych ogniwami paliwowymi oraz silnikami spalinowo-elektrycznymi. Saturn Aura posiada pod maską jednostkę spalinową o pojemności 2,4 litra, która wspomagana jest przez silnik elektryczny napędzany baterią. Dzięki temu auto jest w stanie wydobyć z siebie moc rzędu 164 koni mechanicznych. Spalanie samochodu nie jest zaskakująco niskie, lecz mieści się jeszcze w 'ekonomicznej' granicy 7,5 l/100km. Nadwozie amerykańskiego modelu prezentuje po części design w kierunku którego zmierzać będzie także przyszła generacja Opla Vectra, więc można się sugerować, że niedługo nastąpi premera specjalnej wersji również na Starym Kontynencie.

Samochód Aura Greenline używa nowoczesnej jednostki napędowej wyprodukowanej przez General Motors. Nowa, dwusystemowa hybryda została dopracowana do tego stopnia, że możliwe jest jej dopasowanie praktycznie do wszystkich najnowszych modeli ze stawki GM. Po oficjalnej premierze silnik będzie używany nawet w większych samochodach, takich jak GMC Yukon. Nowatorska jednostka została w wyposażona w system "stop-start" oraz technologię umożliwiającą wykorzystywanie energii generującej się  podczas hamowania.

Jak dotąd koncern nie ujawnił żadnych oficjalnych planów dotyczących rynku europejskiego, więc można się jedynie spodziewać, że ewentualna premiera hybrydowej Vectry nastąpi nie wcześniej jak w okolicach połowy przyszłego roku.

Czytaj także:

Będzie Saturn Astra (2006-12-11)

Hybrydowe plany GM (2006-12-07)

Jeszcze bardziej hybrydowy (2006-06-01)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saturn Aura Wszystko o Saturn
Tematy w artykule: Saturn Saturn Aura

Podobne wiadomości:

General Motors bez szefa

General Motors bez szefa

Aktualności 2009-12-02

Saturn Aura Samochodem Roku 2007 w USA

Saturn Aura Samochodem Roku 2007 w USA

Aktualności 2007-01-08

Komentuj:

~Janek 2006-12-12

Jaka nowa generacja? halo, co z wami? To są kosmetyczne zmiany na rynek USA a nie nowageneracja. Jedyne czego można by po nich oczekiwać to ew faceliftingu, ale w to wątpie , bo vecra taki ma dopiero co za sobą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.