mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowe Volvo V60 w 2012

Hybrydowe Volvo V60 w 2012

Na początku kończącego się roku Volvo pokazało model V60 Plug-in Hybrid. Wersja praktycznie gotowa do produkcji emituje poniżej 50 g/ km szkodliwego dwutlenku węgla. Owoc współpracy Volvo Car Corporation i Vattenfall pojawi się na rynku 2012 roku.

Hybrydowe Volvo V60 w 2012
"Żadna branża ani organizacja nie może sama stawić czoła zmianom klimatycznym. To nasza misja aby dostarczać samochody o niskiej emisji dwutlenku węgla, ale społeczeństwo jest odpowiedzialne za stworzenie zrównoważonej przyszłości. Projekt ten pokazuje jak współpraca między dwoma ekspertami w dwóch różnych dziedzinach przybliża nas do przejścia z indywidualnego obniżania emisji dwutlenku węgla do mądrego klimatycznie stylu życia" powiedział Stefan Jacoby Prezes Volvo Car Corporation.

W 2007 roku Volvo i Vattenfall ogłosiły współpracę aby testować technologię plug-in. Doprowadziło to stworzenia V2 Plug-in-Hybrid Vehicle Partnership HB. Obecnie projekt jest na finiszu wprowadzenia pierwszego hybrydowego auta plug-in z dieslem. Takie połączeni daje użytkownikowi bardzo niskie zużycie paliwa i niską emisję CO2 wraz z dużym zasięgiem i wysoką wydajnością.

V60 Plug-in hybrid poruszając się jedynie w trybie elektrycznym ma zasięg 50 km. Maksymalny zasięg auta to 1200 km dzięki współpracy z silnikiem wysokoprężnym. Producent przewiduje zużycie paliwa na poziomie 1,9 l/ 100 km. Emisja dwutlenku węgla ma wynosić 49 gramów na kilometr. Koszty paliwa mają być niższe o jedną trzecią w porównaniu do wersji z tradycyjnym silnikiem spalinowym. Volvo V 60 Plug-in Hybrid może być ładowany za pomocą zwykłego gniazdka elektrycznego jak i zaparkowany gdzieś indziej. Czas ładowania w domu wynosi około pięciu godzin.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo V60
Volvo V60
Cena podstawowa już od: 128 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

~Mr White 2011-11-21

V60 Plug-In to pierwsza hybryda z dieslem, a dodatkowo Volvo ma przewagę nad innymi producentami poniewaz klienci maja wieksze zaufanie do bezpieczeństwa ich modeli

kosmoss 2011-10-18

Volvo od dawna już mocno stawia na alternatywne źródła napędu, że wspomnieć chociażby elektryczne C30.

~VOLVO 2011-10-18

Dziwie się, że Volvo się pakuje w hybrydy. Wśród marek premium największe doświadczenie na tym polu ma Lexus, nieco mniejsze BMW, Mercedes, Porsche i Audi. Europa ma świetne diesle, które jakby nie było są tańsze w eksploatacji od hybryd benzyna + elektryczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.