mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowe Volvo V60 w 2012

Hybrydowe Volvo V60 w 2012

Na początku kończącego się roku Volvo pokazało model V60 Plug-in Hybrid. Wersja praktycznie gotowa do produkcji emituje poniżej 50 g/ km szkodliwego dwutlenku węgla. Owoc współpracy Volvo Car Corporation i Vattenfall pojawi się na rynku 2012 roku.

Hybrydowe Volvo V60 w 2012
"Żadna branża ani organizacja nie może sama stawić czoła zmianom klimatycznym. To nasza misja aby dostarczać samochody o niskiej emisji dwutlenku węgla, ale społeczeństwo jest odpowiedzialne za stworzenie zrównoważonej przyszłości. Projekt ten pokazuje jak współpraca między dwoma ekspertami w dwóch różnych dziedzinach przybliża nas do przejścia z indywidualnego obniżania emisji dwutlenku węgla do mądrego klimatycznie stylu życia" powiedział Stefan Jacoby Prezes Volvo Car Corporation.

W 2007 roku Volvo i Vattenfall ogłosiły współpracę aby testować technologię plug-in. Doprowadziło to stworzenia V2 Plug-in-Hybrid Vehicle Partnership HB. Obecnie projekt jest na finiszu wprowadzenia pierwszego hybrydowego auta plug-in z dieslem. Takie połączeni daje użytkownikowi bardzo niskie zużycie paliwa i niską emisję CO2 wraz z dużym zasięgiem i wysoką wydajnością.

V60 Plug-in hybrid poruszając się jedynie w trybie elektrycznym ma zasięg 50 km. Maksymalny zasięg auta to 1200 km dzięki współpracy z silnikiem wysokoprężnym. Producent przewiduje zużycie paliwa na poziomie 1,9 l/ 100 km. Emisja dwutlenku węgla ma wynosić 49 gramów na kilometr. Koszty paliwa mają być niższe o jedną trzecią w porównaniu do wersji z tradycyjnym silnikiem spalinowym. Volvo V 60 Plug-in Hybrid może być ładowany za pomocą zwykłego gniazdka elektrycznego jak i zaparkowany gdzieś indziej. Czas ładowania w domu wynosi około pięciu godzin.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo V60
Volvo V60
Cena podstawowa już od: 128 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Premiery 2018-06-21

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

~Mr White 2011-11-21

V60 Plug-In to pierwsza hybryda z dieslem, a dodatkowo Volvo ma przewagę nad innymi producentami poniewaz klienci maja wieksze zaufanie do bezpieczeństwa ich modeli

kosmoss 2011-10-18

Volvo od dawna już mocno stawia na alternatywne źródła napędu, że wspomnieć chociażby elektryczne C30.

~VOLVO 2011-10-18

Dziwie się, że Volvo się pakuje w hybrydy. Wśród marek premium największe doświadczenie na tym polu ma Lexus, nieco mniejsze BMW, Mercedes, Porsche i Audi. Europa ma świetne diesle, które jakby nie było są tańsze w eksploatacji od hybryd benzyna + elektryczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando