mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Atego nagrodzony przed premierą

Hybrydowy Atego nagrodzony przed premierą

Daimler w zeszłym roku przekazał do testów konsumenckich pierwsze Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid oraz Mitsubishi Fuso Canter Eco Hybrid firmie Deutsche Post World Net. Auta jeżdżą w miastach oraz w transporcie krótkodystansowym. Fuso o napędzie elektryczno-dieslowskim jeździ także w ośmiu firmach londyńskich, w zielonych strefach angielskiej stolicy. Atego dostał nagrodę za najlepsze rozwiązanie proekologiczne od władz Wuerttembergii.

Hybrydowy Atego nagrodzony przed premierą

Zastosowanie napędu hybrydowego w ciężarowym pojeździe hybrydowym takim jak Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid, pozwala na zredukowanie emisji CO2 oraz zużycia paliwa nawet do 20% w dłuższej perspektywie, w porównaniu do konwencjonalnego napędu. Dodatkowo napęd elektryczny używany podczas ruszania oraz hamowania, wpływa na znaczące zmniejszenie poziomu hałasu i poprawia jakość powietrza w zatłoczonych miejskich strefach. Napęd hybrydowy jest ważnym krokiem do osiągnięcia przez Daimler Trucks celu bezemisyjnego użytkowania pojazdów ciężarowych. Testy konsumenckie hybrydowego Atego przybliżają koncern do osiągnięcia jego średnio- i długoterminowych ekologicznych celów.

Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid, mimo iż dopiero jest w fazie testów konsumenckich a jego wprowadzenie na rynek planowane jest na 2010r., już odnosi sukcesy i otrzymał pierwsze wyróżnienie. Nagroda "Ekologiczne technologie" (Baden-Wuerttemberg Environmental Technology Award) wyróżnia wybitne rozwiązania technologiczne z regionu Badenii-Wuerttembergii (stolica - Stuttgart), które przyczyniają się do zwiększenia wydajności zasobów oraz zmniejszenia obciążenia środowiska. W tym roku była przyznawana przez władze landu po raz pierwszy. Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid został wyróżniony w kategorii "Redukcja emisji i sekwestracja" (Emissions Reduction, Treatment and Sequestration).

Jak dotąd Daimler lideruje na rynku światowym, jeśli chodzi o pojazdy użytkowe z napędem hybrydowym. Klienci w USA i Kanadzie otrzymali już ponad 1 500 hybrydowych autobusów, a zamówiono już kolejnych 1 100. Ponadto eksploatowanych jest ponad 160 ciężarówek Freightliner, a 200 kolejnych zostanie dostarczonych UPS w 2009 r. W sumie, Freightliner wypuści na drogi ponad 1 500 ciężarówek hybrydowych w ciągu kolejnych 3 lat. Co więcej, od 2006 r. dostarczono klientom w sumie 300 pojazdów Fuso Canter Eco Hybrid. Mitsubishi Fuso oferuje w Japonii także autobus Fuso Aero Star Eco Hybrid.

2007 r. Daimler AG zainaugurował kompleksowy i innowacyjny program "Tworzymy transport przyszłości", który obejmuje sieć globalnych działań badawczo-rozwojowych, mających na celu realizację wizji bezemisyjnych pojazdów użytkowych w powszechnych zastosowaniu. Milowymi krokami na tej drodze, były rozpoczęcie na początku 2008 r. testów konsumenckich hybrydowych pojazdów ciężkich - Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid oraz Mitsubishi Fuso Canter Eco Hybrid, oraz stworzenie Światowego Centrum Hybryd. Ten światowy ośrodek rozwoju technologii hybrydowych dla wszystkich marek koncernu Daimler AG jest zlokalizowany w Kawasaki, w Japonii.


Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.