mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Auris "Samochodem przyszłości"

Hybrydowy Auris "Samochodem przyszłości"

Toyota Auris Hybrid uznana została "Samochodem przyszłości" przez niemiecki automobilklub ADAC. To najnowsza kategoria w dorocznie przyznawanych nagrodach "Gelber Engel" (Żółty Anioł) za wyjątkowe osiągnięcia producentów samochodów.

Hybrydowy Auris
Jury konkursu wyróżniło Aurisa HSD jako najbardziej zaawansowany technologicznie samochód hybrydowy, pozwalający na redukcję kosztów posiadania i użytkowania przy najwyższym poziomie praktyczności, bezpieczeństwa i codziennej użyteczności. Nagroda została przyznana w oparciu o nową metodologię ADAC, która umożliwia obiektywną ocenę każdego z samochodów startujących w konkursie.

Do konkursu wybrane zostały wyłącznie samochody spełniające normy spalin Euro 5 lub Euro 6. Oceniane były następujące kategorie: przyjazność środowisku (poziom emisji spalin), koszty (cena zakupu, cena paliwa potrzebnego do eksploatacji), praktyczność (przestronność, maksymalny zasięg) oraz bezpieczeństwo czynne i bierne.

Toyota Auris, która jest pierwszym hybrydowym samochodem w segmencie kompaktów, najlepiej realizuje powyższe wymogi konkursu. Dzięki napędowi Hybrid Synergy Drive, Auris osiąga rekordowo niską emisję CO2 (89 g/km), oraz emisję cząstek stałych i NOx na poziomie wyraźnie niższym niż silniki Diesla. Średnie spalanie Aurisa Hybrid wynosi zaledwie 3,8 l/100 km, co również jest wynikiem rekordowym w klasie. Ponadto, w przeciwieństwie do samochodów zasilanych wyłącznie silnikiem elektrycznym, system hybrydowy Aurisa (tzw. Full Hybrid) nie nakłada żadnych barier w zasięgu samochodu.

Specjaliści z ADAC wyróżnili Aurisa także za dostępność cenową, która mimo zaawansowanej technologii napędu, nie jest gorsza niż w przypadku porównywalnych pod względem osiągów i wyposażenia samochodów innych marek. Tym, co wyróżnia Aurisa od wszystkich innych samochodów, jest możliwość jazdy w trybie Electric Vehicle, ciesząc się absolutną ciszą w samochodzie i brakiem jakiejkolwiek emisji szkodliwych substancji.

W wyścigu o tytuł "Samochodu przyszłości" hybrydowy Auris wyprzedził Volkswagena Tourana 1,4 TSI EcoFuel, na trzecim miejsce ex aequo znalazły się BMW 320d BluePerformance i Fiat 500 w wersji TwinAir Start&Stop, a na piątym Honda Insight.

Zwycięzcy we wszystkich pozostałych kategoriach zostaną ogłoszeni 13 stycznia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.