mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Auris jeszcze bardziej ekologiczny

Hybrydowy Auris jeszcze bardziej ekologiczny

Dostępna na rynku od krótkiego czasu Toyota Auris w wersji hybrydowej to jeden z najbardziej ekologicznych modeli w segmencie kompaktów. Emisja CO2 tego modelu wynosi zaledwie 84 g CO2/km.

Hybrydowy Auris jeszcze bardziej ekologiczny
Obniżenie emisji dwutlenku węgla w wydalanych spalinach przez hybrydowego Aurisa było możliwe dzięki zastosowaniu udoskonaleń aerodynamicznych, przede wszystkim w podwoziu pojazdu. Modyfikacje objęły obie wersje nadwoziowe, także kombi (Touring Sports), który na europejskim rynku zadebiutuje w połowie roku. Emisja CO2 tej odmiany Aurisa na poziomie 85 g/km czyni go najbardziej ekologicznym kombi na rynku.

Wprowadzenie nowego Aurisa, w tym długo wyczekiwanej wersji kombi oraz hybrydy, już przynosi pierwsze owoce Toyocie. Nowy Auris odnosi bowiem spektakularny sukces sprzedażowy w Europie, gdzie w pierwszym kwartale jego sprzedaż wzrosła o 27%. Wersja z napędem hybrydowym ma największy udział tego wzrostu - Auris Hybrid odnotował 69-procentowy wzrost sprzedaży w Europie względem analogicznego okresu zeszłego roku. Jest to potwierdzenie, że dla konsumentów  w Europie coraz ważniejszy staje się całkowity koszt użytkowania pojazdu, który w przypadku hybrydowego Aurisa jest na rekordowo niskim poziomie.


Również w Polsce hybrydowy Auris odniósł sukces rynkowy. W samym kwietniu, pierwszym miesiącu sprzedaży modelu w Polsce, Toyota Motor Poland zebrała ponad 100 zamówień na nowy model z napędem hybrydowym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Nowa Toyota Corolla już w Polsce: znamy jej...

auto motor i sport 0000-00-00

Corolla to jeden z najpopularniejszym modeli wszech czasów - nowa generacji modelu jest już dostępna na polskim rynku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross