mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Auris jeszcze bardziej ekologiczny

Hybrydowy Auris jeszcze bardziej ekologiczny

Dostępna na rynku od krótkiego czasu Toyota Auris w wersji hybrydowej to jeden z najbardziej ekologicznych modeli w segmencie kompaktów. Emisja CO2 tego modelu wynosi zaledwie 84 g CO2/km.

Hybrydowy Auris jeszcze bardziej ekologiczny
Obniżenie emisji dwutlenku węgla w wydalanych spalinach przez hybrydowego Aurisa było możliwe dzięki zastosowaniu udoskonaleń aerodynamicznych, przede wszystkim w podwoziu pojazdu. Modyfikacje objęły obie wersje nadwoziowe, także kombi (Touring Sports), który na europejskim rynku zadebiutuje w połowie roku. Emisja CO2 tej odmiany Aurisa na poziomie 85 g/km czyni go najbardziej ekologicznym kombi na rynku.

Wprowadzenie nowego Aurisa, w tym długo wyczekiwanej wersji kombi oraz hybrydy, już przynosi pierwsze owoce Toyocie. Nowy Auris odnosi bowiem spektakularny sukces sprzedażowy w Europie, gdzie w pierwszym kwartale jego sprzedaż wzrosła o 27%. Wersja z napędem hybrydowym ma największy udział tego wzrostu - Auris Hybrid odnotował 69-procentowy wzrost sprzedaży w Europie względem analogicznego okresu zeszłego roku. Jest to potwierdzenie, że dla konsumentów  w Europie coraz ważniejszy staje się całkowity koszt użytkowania pojazdu, który w przypadku hybrydowego Aurisa jest na rekordowo niskim poziomie.


Również w Polsce hybrydowy Auris odniósł sukces rynkowy. W samym kwietniu, pierwszym miesiącu sprzedaży modelu w Polsce, Toyota Motor Poland zebrała ponad 100 zamówień na nowy model z napędem hybrydowym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.