mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Hyundai poczeka

Hybrydowy Hyundai poczeka

Hyundai Motor Company odkłada produkcję samochodów hybrydowych, przynajmniej do roku 2009. Początkowo producent planował wejśc z hybrydami na rynek koreański w tym roku oraz podbić Stany Zjednoczone w przyszłym.

Hybrydowy Hyundai poczeka

Przedstawiciel prasowy koncernu tłumaczy, że taka decyzja musiała zostać podjęta z powodu nieodpowiedniego kursu walut na rynku. Oles Gadacz poinformował, że kurs jest na tyle niekorzystny, że mógłby skutecznie przydusić finanse firmy na dno. Tłumaczy przy tym, że od strony klienta ta sytuacja może być korzystna, lecz finansiści oraz specjaliści od marketingu dali projektowi czerwone światło.
 
Sprzedaż samochodów hybrydowych w USA utrzymuje się na różnym poziomie. W przypadku modelu Toyota Prius oraz Honda Civic jest bardzo dobrze. Natmomiast Honda Accord sprzedaje się już średnio. Małe zainteresowanie jest zauważane w przypadku rozwijanego przez Forda modelu Escape.
 
Kurs południowokoreańskiej waluty wzrósł o osiem procent w stosunku do dolara od początku tego roku i jest teraz na najwyższym poziomie od 1997 roku. Wysoki poziom loklanej waluty zwiększa ciśnienie na dochodach z eksportu koreańśkich producentów samochodów. W tym samym czasie cierpią oni jednak na słabą sprzedaż lokalną. Poziom sprzedaży w kraju jest o 30 procent niższy niż oczekiwano. Mocniejszy won oznacza, że sprzedaż auta generuje mniej wonów dla Hyundaia, gdy waluta jest wymieniana.
 
Hyundai wyprodukował do tej pory około 400 samochodów hybrydowych, głównie modeli Accent oraz Sonata. Modele te zostały przejęte przez agencje rządowe do testów. Jak do tej pory nie ustalono jednak, który model miał ostatecznie trafić na rynek amerykański.
 
Czytaj także:
 
Hyundai: Tysiąc aut na MŚ (2006-05-05)

Hyundai w Czechach (2006-03-28)
 
Nowy Hyundai Amica (2006-03-07)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai Accent Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai Accent

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Hyundai rozmawia z Google

Hyundai rozmawia z Google

Technika 2016-08-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
Firma Ursus Bus zaprezentowała na Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego w Nadarzynie swój najnowszy projekt - autobus elektryczny w wersji 10- lub 12-metrowej, mieszczący maksymalnie 72 osoby. W Lublinie zaprezentowano projekt autobusu zasilanego wodorem.