mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Land Rover w tym roku

Hybrydowy Land Rover w tym roku

Już niedługo ciężko będzie zarzucić nowym modelom marki Land Rover, że są mało ekologiczne. Brytyjski producent postanowił coś z tym robić, więc można się spodziewać, że efekty będzie można zobaczyć już w tym roku.

Hybrydowy Land Rover w tym roku

Konstruktorzy Land Rovera pracują obecnie nad udoskonaleniem technologii hybrydowej, która została zaprezentowana przy okazji premiery konceptu Land-E w Genewie, w zeszłym roku. Zanim światło dziennie ujrzy wersja produkcyjna nowego układu napędowego, wiele czynników musi zostać rozwiązanych.

Po pierwsze, cały projekt musi być na tyle uniwersalny, że będzie pasować do każdego modelu z zestawienia tej marki, w tym także w Range Roverach. Kolejne założenie dotyczy zwiększenia ekonomiczności jazdy. Ma ona wzrosnąć aż o 30 procent. Przy okazji według zapewnień auto będzie wydalać mniej niż 150g/km dwutlenku węgla na kilometr.

Aby to osiągnąć konstruktorzy zamierzają umieścić nowatorską konstrukcję w miejscu tylnego mostu, dzięki czemu wszystkie cztery koła będą mogły być napędzane przez silnik elektryczny. Waga samochodu będzie także kluczowa przy osiąganiu ulepszonych wyników. Dla przykładu, nadwozie kolejnej generacji Range Rovera będzie zbudowane z lekkiego aluminium.

Według zapowiedzi nowy, ekologiczny model ma się pojawić tuż przed końcem tego roku. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Czytaj także:

Kamień milowy Land Rovera (2007-05-07)

Ostatnie sześć lat Defendera (2007-03-30)

Mitsubishi i Land Rovery do serwisów (2007-03-26)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Land Rover
Tematy w artykule: Land Rover

Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Aktualności 2016-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.