mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Nissan Cabstar

Hybrydowy Nissan Cabstar

Na zbliżającym się salonie pojazdów użytkowych w Hanowerze Nissan zaprezentuje model ciężarówki Cabstar wyposażoną w napęd hybrydowy. Dzięki alternatywnemu źródłu napędu samochód spala o 30 procent mniej paliwa niż w przypadku tradycyjnych silników wysokoprężnych.

Hybrydowy Nissan Cabstar
Hybrydowy Cabstar wyposażony został w silnik Turbodiesla o pojemności skokowej 3000 ccm oraz silnik elektryczny wyposażony w baterie litowo-jonowe. Jak na razie producent nie zdradza żadnych informacji mających potwierdzić rychłe wprowadzenie samochodu do seryjnej produkcji, a jak na razie jedyną hybrydową ciężarówką oferowaną w sprzedaży jest model Atlas. Ta ciężarówka dostępna jest jednak tylko w Japonii.

Poza hybrydową odmianą modelu, Nissan zaprezentuje również nową generację Cabstara mieszczącego się w przedziale ładowności od 2,8 do 4,5 tony. Auto w porównaniu do poprzednika zwiększyło swoje rozmiary i teraz może być oferowane także z nadwoziem dwukabinowym. Budowany w oparciu o europejskie i japońskie technologie Nissan Cabstar oferowany będzie z trzema silnikami wysokoprężnymi o pojemności 2.5 l. i mocy 110 lub 130 KM oraz 3.0 l. i mocy 150 KM. Wszystkie jednostki spełniają normy emisji spalin Euro 4.

Mocniejsze silniki otrzymają również modele Primastar, Interstar oraz Atleon. Wprowadzenie nowych wariantów napędowych to kontynuacja rozpoczętej niedawno przez Nissana ofensywy pojazdów użytkowych na rynkach europejskich. W ciągu najbliższego roku japoński producent chce podwoić swoje dotychczasowe udziały w tym segmencie aut do 8 procent. Według planów sprzedażowych tegoroczny wynik ma być lepszy o 40 procent w porównaniu z rokiem 2005, co oznacza, że w ciągu 12 miesięcy 2006 roku Nissan chce na całym świecie sprzedać 434 000 pojazdów użytkowych.

Zobacz galerię zdjęć dostawczych modeli Nissana

Czytaj także:

Ekologiczna ciężarówka z Japonii 2006-07-06

Nissan: Rusza sprzedaż aut dostawczych w Polsce 2006-06-02
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Cabstar Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Cabstar

Podobne wiadomości:

Nissan: rusza sprzedaż aut dostawczych w Polsce

Nissan: rusza sprzedaż aut dostawczych w...

Aktualności 2006-06-02

Ekologiczna ciężarówka z Japonii

Ekologiczna ciężarówka z Japonii

Aktualności 2006-07-06

Komentuj:

~Burak 2006-09-08

Wole skodę roomster, mniejsza ale ciekawsza, z finezją ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.