mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Outlander dla Europejczyka już w produkcji

Hybrydowy Outlander dla Europejczyka już w produkcji

Na rynku japońskim pierwsze miesiące sprzedaży Mitsubishi Outlandera PHEV okazały się sporym sukcesem. Teraz hybrydowy SUV Mitsubishi wyrusza na podbój Europy. Właśnie rozpoczęła się produkcja europejskiej wersji tego modelu.

Hybrydowy Outlander dla Europejczyka już w produkcji
Dotychczasowy popyt na Mitsubishi Outlandera w wersji hybrydowej typu plug-in dwukrotnie przekroczył prognozowaną sprzedaż. Sprzedaż detaliczna modelu, który montowany jest w zakładach Okazaki w pobliżu miejscowości Nagoya, ruszyła najpierw w Japonii, 24 stycznia 2013 roku, gdzie zebrano dotychczas 8000 zamówień przy zakładanych 4000.

W związku z powyższym, Mitsubishi zdecydowało się wyjść naprzeciw popytowi w kraju i za granicą, niezwłocznie podwajając produkcję w fabryce do wartości 4000 sztuk miesięcznie.

Ponadto z początkiem nowego roku uruchomiony zostanie program roboczy, mający na celu zwiększenie wydajności produkcyjnej oraz zmniejszenie całkowitych kosztów produkcji, a także stworzenie bardziej elastycznego systemu umożliwiającego dopasowywanie do zmiennych potrzeb rynku i różnych modeli. Działania te umożliwią dalsze zwiększenie produkcji modelu Outlander PHEV oraz innych samochodów montowanych w zakładach Okazaki.

W Europie, która według prognoz ma być największym rynkiem zbytu Mitsubishi Outlander PHEV, od grudnia 2012 roku zebrano już ponad 10 tysięcy oficjalnych zamówień na nowy model. Od października br. auto będzie stopniowo wprowadzane na kolejnych rynkach europejskich, począwszy od takich krajów jak Holandia czy Szwajcaria.

W okresie od listopada 2013 roku do końca pierwszego kwartału 2014 roku model będzie się sukcesywnie pojawiał na pozostałych rynkach europejskich. W Polsce Mitsubishi Outlander PHEV zadebiutuje wiosną 2014 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Cena podstawowa już od: 99 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross