mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Prius w Policji

Hybrydowy Prius w Policji

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi odebrała od dilera samochodowego kluczyki do nowej Toyoty Prius. Policjanci ruchu drogowego zostali wyznaczeni do testowania tej „hybrydy”. Być może w przyszłości flotę radiowozów będą stanowić pro-ekologiczne samochody.

Hybrydowy Prius w Policji

Samochód został użyczony KWP w Łodzi na cztery miesiące i jako oznakowany radiowóz będzie testowany na ulicach Łodzi, a także drogach całego województwa. Toyota Prius to samochód, w którym zastosowano technologię Hybrid Synergy Drive wykorzystującą synergię silnika elektrycznego i spalinowego  tak, by podczas jazdy automatycznie dobierać rodzaj napędu.

 

Płynna jazda samochodu jest skutkiem zastosowania w pojeździe sterowanej elektronicznie bezstopniowej skrzyni biegów, która dostarcza nieskończonej ilości przełożeń zmieniających się w zależności od prędkości. Maksymalna prędkość samochodu to 170km/h. Toyota Prius została oznakowana przez dealera marki zgodnie z normami obowiązującymi w Policji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 127 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.
Tematy w artykule: Prius

Podobne wiadomości:

Toyota Prius Plug-In - opóźniona premiera

Toyota Prius Plug-In - opóźniona premiera

Aktualności 2016-08-08

Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Technika 2016-06-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.