mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Prius w Policji

Hybrydowy Prius w Policji

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi odebrała od dilera samochodowego kluczyki do nowej Toyoty Prius. Policjanci ruchu drogowego zostali wyznaczeni do testowania tej „hybrydy”. Być może w przyszłości flotę radiowozów będą stanowić pro-ekologiczne samochody.

Hybrydowy Prius w Policji

Samochód został użyczony KWP w Łodzi na cztery miesiące i jako oznakowany radiowóz będzie testowany na ulicach Łodzi, a także drogach całego województwa. Toyota Prius to samochód, w którym zastosowano technologię Hybrid Synergy Drive wykorzystującą synergię silnika elektrycznego i spalinowego  tak, by podczas jazdy automatycznie dobierać rodzaj napędu.

 

Płynna jazda samochodu jest skutkiem zastosowania w pojeździe sterowanej elektronicznie bezstopniowej skrzyni biegów, która dostarcza nieskończonej ilości przełożeń zmieniających się w zależności od prędkości. Maksymalna prędkość samochodu to 170km/h. Toyota Prius została oznakowana przez dealera marki zgodnie z normami obowiązującymi w Policji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: Prius

Podobne wiadomości:

Cztery nowe Toyoty w 2009 r.!

auto motor i sport 0000-00-00

Euro NCAP sprawdza system awaryjnego hamowania

Euro NCAP sprawdza system awaryjnego...

2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.