mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Prius w Policji

Hybrydowy Prius w Policji

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi odebrała od dilera samochodowego kluczyki do nowej Toyoty Prius. Policjanci ruchu drogowego zostali wyznaczeni do testowania tej „hybrydy”. Być może w przyszłości flotę radiowozów będą stanowić pro-ekologiczne samochody.

Hybrydowy Prius w Policji

Samochód został użyczony KWP w Łodzi na cztery miesiące i jako oznakowany radiowóz będzie testowany na ulicach Łodzi, a także drogach całego województwa. Toyota Prius to samochód, w którym zastosowano technologię Hybrid Synergy Drive wykorzystującą synergię silnika elektrycznego i spalinowego  tak, by podczas jazdy automatycznie dobierać rodzaj napędu.

 

Płynna jazda samochodu jest skutkiem zastosowania w pojeździe sterowanej elektronicznie bezstopniowej skrzyni biegów, która dostarcza nieskończonej ilości przełożeń zmieniających się w zależności od prędkości. Maksymalna prędkość samochodu to 170km/h. Toyota Prius została oznakowana przez dealera marki zgodnie z normami obowiązującymi w Policji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: Prius

Podobne wiadomości:

Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Technika 2016-06-20

Toyota Prius IV - szczegóły techniczne

Toyota Prius IV - szczegóły techniczne

Technika 2015-10-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross