mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Solaris oficjalnie na linii

Hybrydowy Solaris oficjalnie na linii

Drezdeńskie przedsiębiorstwo komunikacyjne DVB po rocznych testach Solarisa Urbino 18 z napędem hybrydowym oficjalnie dopuściło ten model do kursu po ulicach miasta. Niemcy są bardzo zadowoleni z ostatecznych wyników jakie osiągnął polski autobus.

Hybrydowy Solaris oficjalnie na linii
”Dzięki hybrydowemu Solarisowi udało nam się znaleźć pojazd, który przede wszystkim jest przyjazny dla środowiska i bardzo ekonomiczny” – powiedział Reiner Zieschank, odpowiedzialny za dział techniki i finansów w DVB.

Pozytywnie zakończone testy sugerują, że być może już w niedługim czasie park hybrydowych autobusów w DVB powiększy się o nowe modele Solarisa. Oficjalnych informacji w tej sprawie na razie jednak brak.

Solaris Urbino 18 Hybrid produkowany w podpoznańskim Bolechowie kosztuje 400 tys. euro. Autobus wyposażony jest 340-konny silnik Diesla połączony z dwoma silnikami elektrycznymi. Układ napędu hybrydowego jest całkowicie zautomatyzowany zapewniając użytkującemu mniejsze wyniki spalania i niższy poziom emisji trujących związków do atmosfery.

Zobacz galerię zdjęć modelu Solaris Urbino 18 Hybrid

Czytaj także:

100 autobusów za 110 milionów 2007-03-01

Solaris Urbino Hybrid na podbój Europy 2006-11-17
Tematy w artykule: Solaris Urbino Hybrid 18

Podobne wiadomości:

Solaris i Voith prezentują autobus Urbino 18 DIWAhybrid

Solaris i Voith prezentują autobus Urbino 18...

Aktualności 2011-03-25

Solaris dostarczy do Warszawy autobusy hybrydowe

Solaris dostarczy do Warszawy autobusy...

Aktualności 2011-06-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross