mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Solaris w Poznaniu

Hybrydowy Solaris w Poznaniu

W poniedziałek 31 marca przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu Sp. z o.o. podpisali z firmą Solaris Bus & Coach S.A. umowę na zakup autobusu z napędem hybrydowym - Solaris Urbino 18 Hybrid. Będzie to pierwszy w Polsce pojazd komunikacji publicznej z tak nowoczesnym napędem.

Hybrydowy Solaris w Poznaniu

„Solaris Urbino Hybrid zakupiony przez MPK Poznań, będzie ósmym w Europie i pierwszym w Polsce, tak nowoczesnym i przyjaznym środowisku autobusem. Jest to kolejny krok na drodze do popularyzacji tego innowacyjnego w transporcie publicznym rozwiązania. Myślę, że autobus z napędem hybrydowym w taborze poznańskiego MPK, to jeden z elementów, którym stolica Wielkopolski będzie mogła pochwalić się przed uczestnikami międzynarodowej konferencji klimatycznej, która odbędzie się w grudniu br. Sądzę także, że poznański autobus hybrydowy, będzie przykładem i zachętą dla przewoźników z innych miast naszego kraju, a decyzję o zakupie autobusów hybrydowych pomogą podjąć ceny paliw na światowych rynkach” – mówi Solange Olszewska wiceprezes Solaria Bus & Coach S.A.

„Poznań zawsze uchodził za miasto nieustannie dążące do rozwijania trendów proekologicznych. Nie jest zatem przypadkiem zbieżność terminu zakupu autobusu hybrydowego z tegoroczną konferencją klimatyczną i związanymi z nią obchodami Roku Klimatu i Środowiska w Poznaniu. Warto również zauważyć, że zakup „hybrydy” był możliwy dzięki zaangażowaniu i pomocy ze strony Urzędu Miasta Poznania oraz współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Poznaniu i uzyskanie w efekcie tego środków finansowych.” – komentuje Prezes MPK Poznań Wojciech Tulibacki.

Autobus z napędem hybrydowym Solaris Urbino Hybrid, w październiku 2006 podczas targów Transportu Publicznego Transexpo w Kielcach, otrzymał złoty medal dla najlepszego produktu. W listopadzie ubiegłego roku magazyn branżowy Design News Polska przyznał grupie inżynierów firmy Solaris tytuł konstruktorów roku za opracowanie i wdrożenie do produkcji autobusu hybrydowego. W lutym br. firma Solaris Bus & Coach wspólnie z Politechniką Poznańską, otrzymała główną nagrodę w konkursie Marszałka Województwa Wielkopolskiego „I-Innowacyjna Wielkopolska”, za opracowanie i zastosowanie w autobusie miejskim napędu hybrydowego.


Podobne wiadomości:

Frankfurt - miasto Solarisów

Frankfurt - miasto Solarisów

Aktualności 2011-04-18

Solaris i Voith prezentują autobus Urbino 18 DIWAhybrid

Solaris i Voith prezentują autobus Urbino 18...

Aktualności 2011-03-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.