mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy Solaris w Warszawie

Hybrydowy Solaris w Warszawie

Wiosną na ulice Warszawy wyjedzie hybrydowy Solaris Urbino Hybrid. Na razie będzie to egzemplarz testowany przez tamtejsze Miejskie Zakłady Autobusowe.

Hybrydowy Solaris w Warszawie
"Mamy nadzieję, że testowany hybrydowy Solaris okaże się interesującą propozycją dla MZA. Jest to obecnie najoszczędniejszy i najbardziej ekologiczny produkowany seryjnie autobus w Europie. Jesteśmy dumni , że jest to pojazd produkowany w Polsce przez nasza firmę. Liczymy, na to, że Warszawa będzie jednym z pierwszych miast w Polsce, które zdecyduje się na zakup hybrydowego Solarisa" - mówi Krzysztof Olszewski, prezes Solaris Bus & Coach.

Firma Solaris Bus & Coach S.A. w 2006 roku, jako pierwszy europejski producent, wprowadził do seryjnej sprzedaży autobus hybrydowy Solaris Urbino Hybrid. Autobus ten wyposażony jest w napęd elektryczno-dieslowski, dzięki czemu zużywa średnio od 15 do 26% paliwa mniej. Solarisy Urbino Hybrid jeżdżą już w Dreźnie, Lipsku, Bochum i szwajcarskim Lenzburgu. Firma realizuje kolejne zamówienia dla Bremy, Monachium i Hanoweru.
Tematy w artykule: Solaris Urbino Hybrid 18

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy do Warszawy autobusy hybrydowe

Solaris dostarczy do Warszawy autobusy...

Aktualności 2011-06-07

Frankfurt - miasto Solarisów

Frankfurt - miasto Solarisów

Aktualności 2011-04-18

Komentuj:

~bart1728 2008-02-28

miła wiadomość:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Już za kilka tygodni we Frankfurcie zobaczymy pierwsze MINI z napędem elektrycznym. Koncepcyjny model rozpoczyna nowy rozdział w historii brytyjskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic