Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy autobus Mercedesa

Hybrydowy autobus Mercedesa

Wczoraj w Monachium miało miejsce symboliczne przekazanie kluczyków do Mercedesa-Benz Citaro G BlueTec Hybrid Omnibus. Citaro jest częścią pilotażowego projektu "Munich Distric Energy Vison".

Hybrydowy autobus Mercedesa
Inicjatywa ma na celu zmniejszenie zużycia energii o 60% do 2050 roku, a  z drugiej strony zwiększenie do 40% popytu na energię ze źródeł odnawialnych. Transport publiczny to także jedna z dziedzin, w której należy szukać obniżenia zużycia energii. Na podstawie korzystnych doświadczeń Monachium zdecydowało się dotować więcej hybrydowych autobusów oraz przeprowadzić długoterminowe badania na nich. "W zakresie emisji spalin i redukcji hałasu napęd hybrydowy jest bardziej przyjazne środowisku i w tym momencie jest to najlepsze rozwiązanie ze względu na praktyczne korzyści i wysoki poziom elektryfikacji" powiedział Ulrich Piotrowski, menadżer hybrydowych i elektrycznych autobusów Mercedes-Benz.

Autobus jest wyposażony w silniki umieszczone w pobliżu  kół osi środkowej i tylnej, które razem dają moc 320 kW. Automatycznie aktywowany silnik diesla wspomaga układ. Jednostka ta jest o ponad połowę mniejsza w porównaniu do zwykłych silników wysokoprężnych dostępnych w autobusach. Silnik ma pojemność 4,8 litrów w porównaniu do 12 litrów. Waga takiego silnika to 450kg.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes Citaro

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

„Drift mode” w Mercedesach AMG

„Drift mode” w Mercedesach AMG

Technika 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
W tym roku Toyota Corolla obchodzi 50. urodziny. Przy okazji japoński kompakt może świętować kolejny sukces. Od 1966 roku na ulicach całego świata pojawiły 44 mln egzemplarzy.