mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydowy diesel z Francji

Hybrydowy diesel z Francji

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już we wrześniu zostanie zaprezentowany we Frankfurcie ekologiczny koncept Peugeota. Mowa tutaj oczywiście o modelu Peugeot 308 Hybrid HDi - czyli tak jak nazwa wskazuje, będzie to hybrydowy diesel.

Hybrydowy diesel z Francji

Zgodnie z przewidywaną wcześniej tendencją, francuski producent postawił na jednostkę napędzaną olejem napędowym zamiast konwencjonalnego benzyniaka. Dzięki takiemu posunięciu możliwe będzie jeszcze efektywniejsze redukowanie emisji szkodliwych substancji, a także zmniejszenie zużycia paliwa. Producent skupia teraz wysiłki swoich inżynierów na tym, żeby skomercjalizować nowoczesną technologię. W stosunku do pierwotnych planów udało się zmniejszyć liczbę części związanych z "hybrydyzacją" aż o 30 procent.

Pod maską hybrydowego diesla marki Peugeot znajdzie się standardowa jednostka HDi o pojemności 1,6 litra, którą połączono z 22-konnym silniczkiem elektrycznym. Moc z obu motorów jest przekazywana na oś za pomocą zautomatyzowanej przekładni manualnej To wystarczy aby stanowić skuteczną alternatywę dla "normalnych" modeli chociażby z zestawienia modelu 308. Emisja CO2 w tym modelu jest o 38 procent mniejsza niż w większym silniku HDi o pojemności dwóch litrów. W cyklu mieszanym samochód spala mniej paliwa grubo o ponad połowę.

Aby skutecznie zarządzać napędem i jego apetytem na paliwo, Peugeot opracował system PTMU (Power Train Management System), który elektronicznie dostosowuje tryb pracy silnika do stylu jazdy kierowcy. Podczas rozruchu i rozpędzania się silnik elektryczny pracuje samodzielnie. Silnik wysokoprężny jest używany wtedy, gdy potrzebna jest większa siła do przyspieszania, ale nadal wspomaga go elektryczny pomocnik. Samodzielna praca silnika diesla jest możliwa podczas jazdy w trasie, gdzie utrzymujemy stałą prędkość i nie ma konieczności zwalniania i hamowania co kilka chwil.

Komentuj:

~fafiik 2007-09-25

do Arek : nie jestem dealerem ale powiem ze napewno lepszy od pełżotów kóre siię sypią zaraz po wyjechaniu z salonu ...

~Greg1 2007-09-03

Ciekawe czy będzie się tak samo sypał jak 307. Kolega ma ten badziew i mówi że nigdy więcej.

~majki 2007-09-02

No napewno jak bym kupował kompakt, to nie wziąłbym pod uwagę kii

~do Arka 2007-09-01

i po co takie zlosliwosci, przejedz sie w jedym dniu i kia i peugeotem by wogole brac sie za jakiekolwiek osady

~kkk 2007-09-01

dilerzy kia to mają nasrane mocno

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.