mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydy coraz popularniejsze

Hybrydy coraz popularniejsze

Samochody z napędem hybrydowym stają się coraz popularniejsze. Japoński producent - Toyota poinformował, że do tej pory sprzedał ponad pół miliona takich samochodów.

Hybrydy coraz popularniejsze

Po raz pierwszy Toyota zastosowała technologię hybrydową w 1997 roku w modelu Prius. Od tego czasu, wyposażonych w napęd łączący tradycyjną formę spalania benzyny z silnikiem elektrycznym aut pojawiło się na drogach 513 tys.

W pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku na rynek trafiło 194 000 modeli Toyoty Prius. Przypomnijmy, że ubiegłoroczne prognozy zakładały maksymalną budowę 180 tys. sztuk tego samochodu.

Odważniejsze są zatem prognozy Toyoty na rok 2006. W nadchodzącym roku produkcja ma sięgać aż 250 tys. egzemplarzy. Hybrydowa Toyota najbardziej oczekiwana jest w Ameryce Północnej. Zdecydowanie mniejszą aprobatą cieszy się w Europie. Do końca 2005 sprzedaż Prius’ów wyniesie około 20 tys. sztuk.

Toyota Prius wyposażona jest w napęd hybrydowy określony mianem Toyota Hybrid System (THS). Ponieważ na zespół napędowy nowego samochodu składają się: wysoko wydajny silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i motor elektryczny, auto może poruszać się z pomocą jednego z nich lub ich kombinacji. Stopień wykorzystania każdego jest stale monitorowany drogą elektroniczną i zależy od prędkości samochodu i jego obciążenia celem utrzymania jak najbardziej ekonomicznych warunków pracy.

Czytaj także:

Prius made in China 2005-08-08

Ćwierć milona sprzedanych Priusów 2004-12-06

Samochód Roku 2005: Toyota Prius 2004-11-15

Silnik Priusa najlepszy 2004-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.