mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydy made in China!

Hybrydy made in China!

GM zamierza od 2008 produkować w Chinach samochody o napędzie hybrydowym. Modele mają w dużej mierze trafiać na chiński rynek.

Hybrydy made in China!

Chiński Beijing uważa, że ograniczenia zasobów energetycznych mogą zatrzymać wzrost gospodarczy, to daje pole i uzasadnia poważne podejście do rozwoju napędów hybrydowych.

Hybrydy zużywają bowiem mniej paliwa, dzięki połączeniu klasycznego silnika spalinowego z napędem elektrycznym. Energia powstała w trakcie hamowania ładuje akumulatory, które później napędzają pojazd.

Największy światowy producent aut, jakim jest General Motors i SAIC Motor Corp. Ltd podpisały w ten weekend wstępne porozumienie dotyczące rozwoju produkcji energooszczędnych samochodów w Chinach. Umowa stanowi rozwinięcie wcześniejszego aliansu dotyczącego wprowadzenia hybrydowych autobusów w Szanghaju.

Porozumienie zostało podpisane tylko po miesiącu od ujawnienia planów produkcji hybryd przez Volkswagena (największego rywala GM na rynki chińskim) wraz z Shanghai Automotive, która jest spółką matką SAIC.

Szefostwo GM upatruje współpracę z rządem jako drogę do sukcesu.

Chiny są po USA największym na świecie konsumentem ropy, 1/3 zapotrzebowania muszą importować. Beijing chce zwiększyć wydajność paliwa, które służy poruszaniu aut. Dlatego firma popiera rozwój i budowę alternatywnych źródeł napędu, takich jak właśnie hybrydy, czy też czyste diesle i ogniwa paliwowe.

Czytaj także:

GM notuje wzrost w Chinach

Prius made in China

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.