mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydy made in China!

Hybrydy made in China!

GM zamierza od 2008 produkować w Chinach samochody o napędzie hybrydowym. Modele mają w dużej mierze trafiać na chiński rynek.

Hybrydy made in China!

Chiński Beijing uważa, że ograniczenia zasobów energetycznych mogą zatrzymać wzrost gospodarczy, to daje pole i uzasadnia poważne podejście do rozwoju napędów hybrydowych.

Hybrydy zużywają bowiem mniej paliwa, dzięki połączeniu klasycznego silnika spalinowego z napędem elektrycznym. Energia powstała w trakcie hamowania ładuje akumulatory, które później napędzają pojazd.

Największy światowy producent aut, jakim jest General Motors i SAIC Motor Corp. Ltd podpisały w ten weekend wstępne porozumienie dotyczące rozwoju produkcji energooszczędnych samochodów w Chinach. Umowa stanowi rozwinięcie wcześniejszego aliansu dotyczącego wprowadzenia hybrydowych autobusów w Szanghaju.

Porozumienie zostało podpisane tylko po miesiącu od ujawnienia planów produkcji hybryd przez Volkswagena (największego rywala GM na rynki chińskim) wraz z Shanghai Automotive, która jest spółką matką SAIC.

Szefostwo GM upatruje współpracę z rządem jako drogę do sukcesu.

Chiny są po USA największym na świecie konsumentem ropy, 1/3 zapotrzebowania muszą importować. Beijing chce zwiększyć wydajność paliwa, które służy poruszaniu aut. Dlatego firma popiera rozwój i budowę alternatywnych źródeł napędu, takich jak właśnie hybrydy, czy też czyste diesle i ogniwa paliwowe.

Czytaj także:

GM notuje wzrost w Chinach

Prius made in China

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.