mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydy podbijają USA

Hybrydy podbijają USA

Za oceanem trwa boom na samochody wyposażone w napęd hybrydowy. Do końca bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych zostanie sprzedanych około 345 000 takich pojazdów, o 35 procent więcej niż rok temu.

Hybrydy podbijają USA
Niesłabnąca popularność aut hybrydowych to zasługa między innymi Toyoty Prius, najlepiej sprzedającego się modelu z takim alternatywnym napędem w Stanach Zjednoczonych. W pierwszej połowie roku japoński kompakt trafił do ponad 94 500 klientów – co stanowi blisko 50-procentowy udział w rynku samochodów hybrydowych.

Innym powodem rosnącego zainteresowania są utrzymujące się od dłuższego czasu wysokie ceny benzyny, jeszcze innym ulgi podatkowe przysługujące każdemu kto zdecyduje się na zakup pro-ekologicznych aut.

Jak przewidują analitycy firmy J.D. Power taki trend wzrostowy utrzyma się jeszcze przez kilka najbliższych lat. W 2010 roku roczna sprzedaż samochodów z silnikami spalinowo-elektrycznymi ma osiągnąć granicę 775 000 sztuk.

Czytaj także:

Hybrydowe Cayenne 2007-07-27

Hybrydowy Escalade 2007-06-22

Prius znowu najekonomiczniejszy 2007-06-15

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Toyota Prius

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model