mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydy podbijają USA

Hybrydy podbijają USA

Za oceanem trwa boom na samochody wyposażone w napęd hybrydowy. Do końca bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych zostanie sprzedanych około 345 000 takich pojazdów, o 35 procent więcej niż rok temu.

Hybrydy podbijają USA
Niesłabnąca popularność aut hybrydowych to zasługa między innymi Toyoty Prius, najlepiej sprzedającego się modelu z takim alternatywnym napędem w Stanach Zjednoczonych. W pierwszej połowie roku japoński kompakt trafił do ponad 94 500 klientów – co stanowi blisko 50-procentowy udział w rynku samochodów hybrydowych.

Innym powodem rosnącego zainteresowania są utrzymujące się od dłuższego czasu wysokie ceny benzyny, jeszcze innym ulgi podatkowe przysługujące każdemu kto zdecyduje się na zakup pro-ekologicznych aut.

Jak przewidują analitycy firmy J.D. Power taki trend wzrostowy utrzyma się jeszcze przez kilka najbliższych lat. W 2010 roku roczna sprzedaż samochodów z silnikami spalinowo-elektrycznymi ma osiągnąć granicę 775 000 sztuk.

Czytaj także:

Hybrydowe Cayenne 2007-07-27

Hybrydowy Escalade 2007-06-22

Prius znowu najekonomiczniejszy 2007-06-15

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Toyota Prius

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.