Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hybrydy w rajdzie!

Hybrydy w rajdzie!

Po raz pierwszy na taką skalę zorganizowany został rajd samochodów o napędzie alternatywnym. W sobotę drugiego kwietnia automobilklub Monte Carlo zebrał hybrydy i auta o napędzie elektrycznym do trudnej próby.

Hybrydy w rajdzie!

Pierwszy rajd pojazdów o napędzie mieszanym i na ogniwa paliwowe ropoczął się we włoskim Lugano, a dalej prowadził regularnymi drogami przez Włochy, Szwajcarię i Francję, by zakończyć się w Monako.

Auta pokonały 410 kilometrów i zgodnie z przepisami zawodów miały jeden przystanek na dotankowanie lub doładowanie energii. Samochody, które brały udział to między innymi GM HydroGen3, Toyota Prius i Fiat Seicento HYDROGEN.

Po podliczeniu punktów, które przyznawano nie tylko za czas, ale również za całkowite zużycie paliwa, stosunek zużytego paliwa do wagi auta i ewentualne punkty karne, okazało się, że bezkonkurencyjny w kategorii aut z ogniwami paliwowymi było auto GM (Opel Zafira HydroGen3). Jego niemiecki kierowca, były zawodnik formuły 1, Heinz Harald Frentzen był pod wrażeniem auta i widzi je jako "przyszłość dla wyścigów".

Z kolei mały Fiat Seicento HYDROGEN zajął drugą lokatę w kategorii aut hybrydowych, tuż za mocniejszym i większy Priusem. Kierowany przez dwóch inżynierów producenta samochód, został zaprezentowany już w 2003 roku. Używa on 150-kilogramowego przetwornika, generującego 200V energii elektrycznej, co daje około 54 KM. Zapewnia to małemu Fiatu sprawne i ciche poruszanie się oraz możliwość osiągania normalnych prędkości bez wydzielania jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj