mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai 6. producentem

Hyundai 6. producentem

Przewiduje się, że Hyundai już niebawem osiągnie, jak na swoje warunki, wielki sukces w USA, zostając 6. największym producentem samochodów w tym kraju.

Hyundai 6. producentem
Kiedy udział w amerykańskim rynku motoryzacyjnym danej marki osiągnie 8%, można już mówić o sukcesie i wkroczeniu w ekskluzywny klub tych najlepszych. Fordowi, Chevroletowi, Toyocie, Hondzie, Dodge i Nissanowi to się już udało, jednak 2011 rok będzie najprawdopodobniej należał do Hyundaia.

Wyjaśnienie takiego sukcesu koreańskiego koncernu nie jest aż tak trudne jak mogłoby się to zdawać. Hyundai/Kia od dłuższego czasu aspiruje do miana producenta samochodów o światowej, wysokiej jakości, która może swobodnie konkurować z firmami z Europy, Japonii, a tym bardziej USA. Tym samym koreańskie samochody są dużo tańsze od konkurentów i często zapewniają dużo lepsze wyposażenie w takiej samej cenie jak rywale.

Ale fakt faktem, że nie wszystko zawsze układa się idealnie i pięknie. Koncern czekają dwa wyzwania: dodanie do oferty pick-upa, tak wielbionego w USA, i większe sfokusowanie na dany obszar rynku. Dziś Hyundai, co jest w zasadzie ewenementem na skalę światową, ma w ofercie model Accent za 12.445 dolarów i Equus za 58.900 dolarów - takich przeciwległych biegunów nie ma chyba żaden inny producent na świecie. Koncern musi skoncentrować swoje siły na jednej grupie i robić samochody albo dostępne, albo premium. Taka rozbieżność na dłuższą metę wyjdzie mu na niekorzyść.

Nadmieńmy, że powyższe dane pochodzą z szoroko pojętych badań firmy Polk, zajmującej się badaniem i analizą rynku motoryzacyjnego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai USA ranking producentow aut

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Hyundai Blue2 – z ogniwami paliwowymi

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando