mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai 6. producentem

Hyundai 6. producentem

Przewiduje się, że Hyundai już niebawem osiągnie, jak na swoje warunki, wielki sukces w USA, zostając 6. największym producentem samochodów w tym kraju.

Hyundai 6. producentem
Kiedy udział w amerykańskim rynku motoryzacyjnym danej marki osiągnie 8%, można już mówić o sukcesie i wkroczeniu w ekskluzywny klub tych najlepszych. Fordowi, Chevroletowi, Toyocie, Hondzie, Dodge i Nissanowi to się już udało, jednak 2011 rok będzie najprawdopodobniej należał do Hyundaia.

Wyjaśnienie takiego sukcesu koreańskiego koncernu nie jest aż tak trudne jak mogłoby się to zdawać. Hyundai/Kia od dłuższego czasu aspiruje do miana producenta samochodów o światowej, wysokiej jakości, która może swobodnie konkurować z firmami z Europy, Japonii, a tym bardziej USA. Tym samym koreańskie samochody są dużo tańsze od konkurentów i często zapewniają dużo lepsze wyposażenie w takiej samej cenie jak rywale.

Ale fakt faktem, że nie wszystko zawsze układa się idealnie i pięknie. Koncern czekają dwa wyzwania: dodanie do oferty pick-upa, tak wielbionego w USA, i większe sfokusowanie na dany obszar rynku. Dziś Hyundai, co jest w zasadzie ewenementem na skalę światową, ma w ofercie model Accent za 12.445 dolarów i Equus za 58.900 dolarów - takich przeciwległych biegunów nie ma chyba żaden inny producent na świecie. Koncern musi skoncentrować swoje siły na jednej grupie i robić samochody albo dostępne, albo premium. Taka rozbieżność na dłuższą metę wyjdzie mu na niekorzyść.

Nadmieńmy, że powyższe dane pochodzą z szoroko pojętych badań firmy Polk, zajmującej się badaniem i analizą rynku motoryzacyjnego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai USA ranking producentow aut

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Hyundai rozmawia z Google

Hyundai rozmawia z Google

Technika 2016-08-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?