mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai Genesis Samochodem Roku za Oceanem!

Hyundai Genesis Samochodem Roku za Oceanem!

Pierwszy dzień prasowy podczas targów motoryzacyjnych w Detroit był jak zawsze okazją do wręczenia nagród w plebiscycie na amerykański samochód oraz "ciężarówkę" roku. Zwyciężyły odpowiednio Hyundai Genesis oraz Ford F-150.

Hyundai Genesis Samochodem Roku za Oceanem!
Jury tego jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w branży motoryzacyjnej na kontynencie amerykańskim, który odbywa się co roku od 1994 roku, składa się z 50 dziennikarzy z USA oraz Kanady.

Do tegorocznej edycji konkursu zaklasyfikowanych zostało w obu kategoriach nieco ponad 50 modeli, z których jurorzy we wrześniu wybrali 14 samochodów osobowych oraz 11 modeli z kategorii truck (SUV-y oraz pickupy). Rozpatrywane były wyłącznie całkowicie nowe modele oraz te, które zostały znacznie zmienione. Jury zwracało uwagę przede wszystkim na takie cechy jak innowacyjne rozwiązania, stylistykę, bezpieczeństwo, prowadzenie, przyjemność z jazdy oraz stosunek ceny do wartości.

W grudniu wybrane zostały finałowe trzy modele w każdej kategorii. W walce o tytuł North American Car of the Year pozostały Hyundai Genesis, Ford Flex oraz Volkswagen Jetta TDI. Z kolei o tytuł Truck of the Year walczyły jeszcze Dodge Ram, Ford F-150 oraz Mercedes ML320 BlueTEC.

W finałowym głosowaniu każdy z jurorów miał do przyznania po 50 punktów w każdej kategorii. Ostatecznie zwycięzcą wśród aut osobowych został, zdobywając tytuł North American Car of the Year 2009 Hyundai Genesis. Jest to pierwsze w historii tego konkursu wyróżnienie dla auta koreańskiego. Genesis zdobył łącznie 189 punktów, drugi w finałowym głosowaniu Ford Flex - 180, zaś trzecia Jetta TDI - 131. Tytuł North American Car of the Year zdobył F-150 (259 punktów), drugi był Dodge Ram (167), zaś trzeci ML (74).

Nominowani do tytułu North American Car of the Year 2009:

Audi A4
BMW 1 Series
Cadillac CTS-V
Dodge Challenger
Ford Flex
Honda Fit
Hyundai Genesis
Jaguar XF
Lincoln MKS
Mazda 6
Nissan GT-R
Pontiac G8
Toyota Venza
Volkswagen Jetta TDI

Nominowani do tytułu North American Truck of the Year 2009:

BMW X6
Chevrolet Traverse
Dodge Ram
Ford F-150
Honda Pilot
Infiniti FX35/50
Kia Borrego
Mercedes-Benz ML320 BlueTEC
Nissan Murano
Subaru Forester
Volkswagen Tiguan

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~alan 2009-01-16

hyundai getz super autko, mialem tez 4 lata i zero problemów

~Piotr 2009-01-15

Hyundai to nie badziewie.Miałem accenta ponad cztery lata i nie zepsuło się absolutnie nic a jeździło się tym autkiem bardzo fajnie. Jest to marka zdecydowanie u nas niedoceniona.

~Derek 2009-01-13

Wolałbym superba!

~MTO 2009-01-13

Zaminie moje Daewoo Leganza na takiego, albo na Chevy Epica

~hańko 2009-01-13

dokładnie lo, patrząc na zdjęcie w artykule z całą pewością wielu postawiło by na zupełnie inną markę niż na Hyundaia. Inna sprawa, czy to przypadek, czyteż celowe zagranie Koreańców?? A co do Kii, no cóż należy do Hyundaia, więc z całą pewnością poprawa będzie, w końcu będą korzystać z tych samych rozwiązań, ale na pewno będzie to marka niżej pozycjonowana, a więc naturalną koleją rzeczy będzie ogólnie nieco gorsza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando