mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai-Kia najlepszym producentem w Europie

Hyundai-Kia najlepszym producentem w Europie

Podczas jednego z najbardziej medialnych wydarzeń w europejskiej branży motoryzacyjnej, w trakcie którego poznaliśmy zwycięzcę konkursu na europejski samochód roku (COTY), przyznawany jest także tytuł "Producent Motoryzacyjny Roku". W tym roku tytuł ten przypadł koncernowi Hyundai-Kia.

Hyundai-Kia najlepszym producentem w Europie
Nagroda ta przyznawana jest przez najstarszy brytyjski magazyn motoryzacyjny Autocar. Największy koreański producent samochodów został wyróżniony przede wszystkim za imponujące osiągnięcia i ambicje rozwoje firmy.

- Niepoprawny optymizm grupy Hyundai-Kia jeszcze kilka lat temu, by stać się piątą potęgą motoryzacji za Toyotą, GM, Fordem i Audi-VW napawał wielu z nas poważnym sceptycyzmem – powiedział Chas Hallett, redaktor naczelny tygodnika Autocar. – Lecz Koreańczycy potraktowali to na serio i skompletowali europejski zespół projektowo-konstrukcyjny zajmujący się tworzeniem pojazdów pod gusty Europy. Bez wahania rzucili wyzwanie VW Golfowi i Fordowi Focusowi, produkując samochody tak samo stylowe i dobre jakościowo lecz ze znacznie dłuższą gwarancją, niejako na dokładkę.

W efekcie fuzji z roku 1998 koncern Hyundai-Kia posiada obecnie dominujący, 80-procentowy udział w koreańskim rynku samochodowym, a w roku bieżącym stał się piątym co do wielkości producentem samochodów w skali całego globu. Dysponująca zakładami produkcyjnymi w Ameryce Północnej, Chinach, Europie a także na Bliskim Wschodzie i Azji Południowo-Wschodniej grupa Hyundai-Kia dołączyła do ścisłego grona potentatów motoryzacyjnych świata w ciągu niecałych 50 lat intensywnego rozwoju. Eksport samochodów na rynki międzynarodowe datuje się od lat osiemdziesiątych, choć produkcję pojazdów mechanicznych obie firmy rozpoczęły jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Kia

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Komentuj:

~lol 2009-02-04

a własnie wolant ma rację. Hyundai-Kia najbardziej prężnie sie rozwija. Dan koreanczycy juz wypieraja tandetne plastiki ,co widać po nowych modelach. Ale niestety lepiej gadać i klepać obleciane farmazony niż się przekonać naocznie.

~A.L. (TG) 2009-01-12

wolant jesteś śmieszny!

~Dan 2008-12-17

A przecież robią taki plastik, tandete

~hehe 2008-12-17

A to dobre....

~wolant 2008-11-20

Brawa dla tych firm. Jestem Europejczykiem i popieram Nasz przemysł, ale postęp w aucie Kia Ceed lub Hyundai Sonata jest wzorcem dla "odgrzewanego" Golfa czy też Focusa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.