mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai będzie testować na Nurburgringu

Hyundai będzie testować na Nurburgringu

Tor Nurburgring nie jest w ostatnim czasie w najlepszej kondycji finansowej i obiekt został wystawiony na sprzedaż. Na to nie zwraca jednak uwagi Hyundai, które buduje przy słynnym torze centrum testowe.

Hyundai będzie testować na Nurburgringu
"Północna Pętla" toru biegnącego w górach Eifel jest uznawana przez wielu za najcięższą na naszym globie. Na ponad 20 km trasie "Ringu" producenci sprawdzają swoje samochody podając je wymagającym próbom. Często w okolicy można spotkać zamaskowane prototypy, które przechodzą ostatnie szlify przed oficjalną prezentacją i wejściem do produkcji. To przy torze Nurburgring mieszczą się centra testowe takich producentów jak np. Aston Martin.

Hyundai zainwestowało 5.5 miliona euro w nowopowstające centrum testowe koreańskiej marki, którego otwarcie zostało zaplanowane na sierpień tego roku. Nowy obiekt ma być stałą siedzibą Hyundai’a, aby przeprowadzać testy na torze Nurburgring. W czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni 3622 m2 będą mieścić się biura, warsztaty i pomieszczenia przygotowane dla gości VIP.

10 lat temu w Rüsselsheim firma Hyundai wybudowała centrum badawczo-rozwojowe, a obiekt ulokowany przy torze Nurburgring jest rozszerzeniem infrastruktury zbudowanej w Rüsselsheim.  „Jakość jest jedną z głównych wartości firmy Hyundai oraz ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia klientów. Tor Nürburgring to najlepsze miejsce do testowania trwałości pojazdów, a zdobyte tam doświadczenia i wiedzę będziemy mogli wykorzystać podczas wszystkich projektów rozwojowych dotyczących naszych samochodów. Nowy obiekt zwiększy możliwości testowania, co przełoży się bezpośrednio na korzyści dla klientów w zakresie jakości pojazdów Hyundai”, powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Koreański producent zapowiada, że jeszcze w tym roku przeprowadzi testy wytrzymałościowe układu kierowniczego, zawieszenia oraz innych elementów 11 samochodów. Testy mają pomóc w dostosowanie modeli to wymagań europejskich.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Nurburgring rekord tor Nurburgring

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.