mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai buduje w Czechach

Hyundai buduje w Czechach

Południowokoreański producent samochodów marki Hyundai planuje rozpocząć budowę nowej fabryki w Czechach już na początku listopada tego roku. Inwestycja ta pochłonie około 1,3 miliarda dolarów.

Hyundai buduje w Czechach

Hyundai wprawdzie doszedł do ostatecznego porozumienia już maju, jednakże planowane inwestycje musiały zostać przełożone z powodu nieprzewidzianych 'wakacji' prezesa Chung Mong-koo. Został on bowiem oskarżony o malwersacje finansowe, lecz wypuszczono z więzienia po dwóch miesiącach, po wpłaceniu kaucji wynoszącej milion dolarów.

Przedstawiciele prasowi Hyundaia informują, iż koncern zamierza rozpocząć budowę zaraz na początku listopada, najszybciej jak tylko będzie to możliwe. Nie przewidziano jeszcze dokładnej daty dla specjalnej uroczystości inaugurującej budowę inwestycji. Władze Hyundaia przewidują, iż finalizacja budowy nastąpi do 2008 roku.

Nowa fabryka będzie produkować rocznie 300 tysięcy pojazdów oraz 600 tysięcy egzemplarzy skrzyni biegów. Do roku 2010, kiedy to fabryka osiągnie pełną produkcję zatrudnionych będzie około 3.500 pracowników. Hyundai planuje także, że w przeciągu czterech lat w połączeniu z producentem samochodów marki Kia figurować będzie na liście pięciu największych producentów pojazdów.

Czytaj także:

Rosja chłonie nowe auta (2006-07-10)

Wspólne silniki Hyundaia i Kia (2006-04-03)

Hyundai w Czechach (2006-03-28)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Czechy

Podobne wiadomości:

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.