mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai dla Europejczyków

Hyundai dla Europejczyków

Południowokoreańska firma Hyundai rozpoczęła prace nad projektem nowego modelu, który ma być przeznaczony wyłącznie na europejski rynek.

Mimo iż decyzja o lokalizacji zakładów produkcyjnych Hyundaia zapadnie dopiero w lutym przyszłego roku (na placu boju zostały Polska i Słowacja) Koreańczycy już pracują nad nowym modelem samochodu, który ma być wytwarzany w nowej fabryce. Nowy model o wielkości zbliżonej do Forda Focusa uzupełni ofertę firmy o jeszcze jeden  model z klasy średniej obok sprzedawanej obecnie Elantry.

Prace nad projektem trwają w centrum projektowym niedaleko Frankfurta, zaś premiera będzie miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w 2005 roku w Genewie lub Frankfurcie. Na bazie nowego modelu ma powstać również wersja rajdowa, z którą Hyundai zamierza powrócić na trasy mistrzostw świata.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.