mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai dla Europejczyków

Hyundai dla Europejczyków

Południowokoreańska firma Hyundai rozpoczęła prace nad projektem nowego modelu, który ma być przeznaczony wyłącznie na europejski rynek.

Mimo iż decyzja o lokalizacji zakładów produkcyjnych Hyundaia zapadnie dopiero w lutym przyszłego roku (na placu boju zostały Polska i Słowacja) Koreańczycy już pracują nad nowym modelem samochodu, który ma być wytwarzany w nowej fabryce. Nowy model o wielkości zbliżonej do Forda Focusa uzupełni ofertę firmy o jeszcze jeden  model z klasy średniej obok sprzedawanej obecnie Elantry.

Prace nad projektem trwają w centrum projektowym niedaleko Frankfurta, zaś premiera będzie miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w 2005 roku w Genewie lub Frankfurcie. Na bazie nowego modelu ma powstać również wersja rajdowa, z którą Hyundai zamierza powrócić na trasy mistrzostw świata.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.