mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hyundai i10 samochodem roku w Indiach

Hyundai i10 samochodem roku w Indiach

Nowy Hyundai i10 cieszy się bardzo dużą popularnością na rynku indyjskim, zdobywając sporo różnych wyróżnień. Najnowszym, a zarazem najbardziej prestiżowym, jest tytuł Samochodu Roku 2008 w Indiach (ICOTY).

Hyundai i10 samochodem roku w Indiach
ICOTY to najbardziej pożądana na rynku indyjskim nagroda, którą przyznają przedstawiciele wszystkich liczących się magazynów motoryzacyjnych takich, jak: Autocar India, Auto India, Business Standard Motoring, Car India, Overdrive oraz Top Gear. W skład jury wchodzą najbardziej doświadczeni i opiniotwórczy dziennikarze motoryzacyjni w Indiach.

Nagroda przyznawana jest na bardzo podobnych zasadach, jak jej europejski odpowiednik. Pod uwagę brane są przede wszystkim takie parametry jak: oszczędność paliwa, prowadzenie, komfort jazdy, bezpieczeństwo, zadowolenie kierowcy, cena. Każdy z jurorów otrzymuje pulę 25 punktów, które przyznaje różnym modelom a każdy z nich może otrzymać maksymalnie 10 punktów. W tej edycji konkursu można było zgłaszać jedynie modele, które debiutowały na rynku w 2007 roku. Nie brano pod uwagę pojazdów, które poddano zaledwie kosmetycznym zmianom, czy otrzymały na przykład jedynie nową jednostkę napędową bądź skrzynię biegów.

Oprócz ICOTY Hyundai i10 otrzymał już w Indiach szereg innych, prestiżowych nagród motoryzacyjnych, jak choćby cztery tytuły Samochodu Roku nadane przez magazyny Business Standard Motoring, CNBC TV18 Autocar, NDTV Profit Car and Bike India oraz Overdrive. i10 zgarnął również pełną pulę otrzymując nagrody użytkowników: Viewers’ Choice i The Aaj Tak Viewers’ Choice oraz tytuł Małego Samochodu Roku przyznawany przez NDTV Profit Car & Bike India.

Na rynku indyjskim sprzedano dotychczas ponad 45 tys. sztuk Hyundaia i10 (od końca października 2007). Natomiast w zaledwie trzy miesiące od europejskiej premiery modelu na targach Bologna Motor Show w grudniu 2007 firma HMI otrzymała z pozostałych rynków zamówienia na około 72 tys. sztuk.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai i10
Hyundai i10
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai i10 Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai i10

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Hyundai i10 – Spryciarz

auto motor i sport 0000-00-00

Hyundai i10 ma zastąpić Atosa. Zgrabniejsza sylwetka, harmonijne proporcje i dobra zwrotność ułatwiają mu wjazd do Europy. Czy odniesie sukces?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.